«
apple-turkiye-indirim-hazirliginda

Apple geçtiğimiz günlerde artık satın alınabilen yeni dördüncü nesil iPad Air’i tanıttı. Şimdi, yeni bir podcast’te , Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Bob Borchers ve Donanım Mühendisliği Başkan Yardımcısı John Ternus, tabletin geliştirme sürecini açıkladı.

Yeni iPad Air’den bahseden Bob Borchers , güç düğmesine çok daha küçük bir form faktöründe yerleştirilmiş Touch ID sensörünün “inanılmaz bir mühendislik başarısı” olduğunu söyledi. Dar en-boy oranının, sensörün parmak izinin daha geniş bir görüntüsünü yakalamak için “inanılmaz derecede hassas” olması gerektiği göz önüne alındığında, bunu zor bir uygulama haline getirdiğini söylüyor.

iPad Air 2020

Öte yandan John Ternus, muhafazanın üst kısmına yerleştirilen hücresel modeldeki Touch ID sensörünün ve antenin, her ikisinin de birbirine bağlı olduğu göz önüne alındığında, birbirine müdahale etmemesi için çok çaba sarf edildiğini açıklıyor. hassas. Sensörün önceki modellerle aynı seviyede güvenlik sağladığından emin olmak için “sert silikon ve mühendisliğin” gittiğini de sözlerine ekledi.

Borchers ayrıca , Neural Engine’in piyasaya sürülmesi sayesinde yeni iPad Air’in cihaz üzerinde daha yüksek bir işlem gücüne sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, kullanıcılar için daha fazla gizlilik ile birlikte daha güçlü yetenekler getiriyor.

Yeni iPad Air, 5nm süreci üzerine inşa edilen ve aynı zamanda gelecek iPhone 12 modellerine de güç verecek olan A14 Bionic yonga setinden güç alan Apple’dan gelen ilk cihaz . Hexa çekirdekli işlemci 11,8 milyar transistöre sahiptir ve CPU performansında% 40, GPU performansında% 30 artışa sahiptir.

Tasarım gelince, daha ince ve tek tip çerçeveler için kalın çerçevelerden kurtuluyor. Yansıma önleyici kaplama, P3 renk gamı ​​ve True Tone desteği ile birlikte 10,9 inç sıvı retina ekrana sahiptir. Bir 7MP f / 2.0 selfie kamera ve iPad Pro’da bulunan aynı 12MP f / 1.8 arka kamerayı içerir. Ayrıca, 20W hızlı şarjı destekleyen bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *