Güney Kore 2026'da Pilot 6G Projesi'ni Başlatacak! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Güney Kore 2026’da Pilot 6G Projesi’ni Başlatacak!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Kore 2026'da Pilot 6G Projesi'ni Başlatacak!

Güney Kore hükümeti için pilot proje düşünülüyor 6G yaklaşan mobil ağ nesil 50 kat daha hızlı olarak lanse 2026 yılında ağ 5G bir rapora göre, ve 2030 için 2028 arasındaki hizmet ticarileştirme üzerinde ulus planları İşletme Kore .

Güney Kore

Bu haftanın başlarında, Güney Kore Başbakanı Chung Se-kyun, hükümetin bir bilim ve teknoloji buluşmasında yeni nesil telekomünikasyon için araştırma ve geliştirmeyi teşvik etme stratejisini yapmış bulundu. Strateji, standart ve yüksek değerli patentlerin güvence altına alınmasının yanı sıra Ar-Ge ve endüstri temellerinin atılmasının yanı sıra geleceğin teknolojisinin önleyici gelişimini içermekte.

Güney Kore hükümeti, yüksek riskli temel 6G teknolojisini güvence altına almak için 2021’den başlayarak bu proje için beş yılda 200 milyar won (yaklaşık 169 milyon ABD Doları) yatırım yapmayı düşünüyor. Hiper performans, hiper bant genişliği, hiper hassasiyet, hiper uzay, hiper zeka ve hiper güven dahil olmak üzere 6 temel alanda 10 stratejik görevi zorlayarak başlayacak.

Güney Kore

Bu proje, 5G’den beş kat daha hızlı olan saniyede bir terabayt veri aktarım hızına ulaşmayı ve kablosuz hizmetleri için gecikmeyi 5G hizmetlerinin onda birine, 0,1 ms’ye düşürmeyi istiyor. Özellikle, hükümet ayrıca 6G ağını yerden 10 km yüksekliğe kadar kullanıma sunmayı hazırlanıyor. Destekleyici altyapı ve teknolojiyi güvence altına aldıktan sonra, hükümet 2026 yılına kadar 6G pilot projesine başlayacak ve bu projede ayrıca sağlık hizmetleri, sürücüsüz arabalar ve akıllı şehirlerin inşası gibi çeşitli sektörlerde geniş kapsamlı uygulamalar da beraberinde  olacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: