Harmony OS İşletim Sistemi İçin Vakit Yaklaşıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Harmony OS İşletim Sistemi İçin Vakit Yaklaşıyor!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Harmony OS İşletim Sistemi İçin Vakit Yaklaşıyor!

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan Çin ve ABD arasındaki gerilim, Google ve Huawei arasında bazı anlaşmazlıklara yok açmıştı. Kendi servislerini Huawei telefonlar için yasaklayan Google, Huawei’yi kendi işletim sistemini oluşturmaya itmişti. Huawei’nin duyurduğu Harmony OS işletim sistemi, bu yıl içerisinde görülebilir.

Harmony OS öncesinde ise Huawei, cihazlarında GMS yerine HMS hizmetini kullanıcılarına sunuyor.

Harmony OS İşletim Sistemi Yıl İçerisinde Görülebilir!

Google ile yaşanan anlaşmazlıklar sonrası Google servislerini kullanamayan Huawei, kendi servisini geliştirmişti. HMS adını verdiği servis ile birlikte, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu birçok uygulamalar da hizmete sunulmuştu. Ancak özellikle Avrupa ve Amerika pazarındaki birçok tüketici, GMS olmadığı için Huawei’yi tercih etmedi ve bu da satış rakamlarına yansıdı

.Harmony OS İşletim Sistemi İçin Vakit Yaklaşıyor!

Ancak Huawei, arka planda Harmony OS işletim sistemi için geliştirmelere devam ediyor. Şimdilik Harmony OS için fazla uygulama geliştirilmemiş olsa da, bu durumun ileriki zamanlarda artacağı kesin. Ancak kullanıcılar, eksik bir işletim sistemine para ödemek istemeyecektir. Windows Phone ile gelen akıllı telefonlar Android‘e kıyasla daha kararlı ve hızlı bir deneyim sunsalar da, birçok geliştirici bu işletim sistemi için vakit harcamak istemiyordu.

Harmony OS İşletim Sistemi İçin Vakit Yaklaşıyor!

7 Ağustos’ta düzenlenen 2020 Çin Bilgilendirme Konferansı’nda Huawei’nin tüketici işletme CEO’su Yu Chengdong, bu yıl içerisinde Harmony OS işletim sistemine sahip bir akıllı saatin geleceğini duyurdu. Buna ek olarak Chengdong gelecekte bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar dahil tüm Huawei ürünlerinin Harmony OS kullanabileceğini belirtti. Eğer Huawei Harmony OS için kesin bir geçiş kararı verirse, tüm sürecin birkaç gün içerisinde halledileceği de belirtildi.

Harmony OS için yapılan geliştirmeler büyük oranda tamamlanırken, en büyük eksilerden birisi de uygulama eksikliği.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: