«
Huawei-Logo-red

Çin, yonga seti üretim sektöründe kendine güvenmek ve diğer ülkelere olan bağımlılığını azaltmak için hızlanırken, Çinli dev Huawei Technologies bu yönde bir kilometre taşına ulaştı.

Bir rapor , Huawei’nin Wuhan Huawei Optik Fabrikası Projesi  adlı ilk yerli çip üretim fabrikasının inşaatı resmi olarak tamamladığını ortaya koyuyor . Projenin 208.900 metrekare alana yayılacağı söyleniyor. Wuhan Optics Vallery Center’da yer almaktadır.

Huawei'in İlk Yonga Seti Üretim Tesisi İnşaatı Tamamladı

Bu aynı zamanda Huawei’nin Çin’in orta bölgesindeki en büyük Araştırma ve Geliştirme üssüdür . FAB Üretim Tesisi, CUB Güç İstasyonu, PMD Yazılım Fabrikası ve diğer bazı destekleyici tesisleri içerir. Aynı zamanda şirketin dahili optik yetenek merkezi, akıllı terminal Ar-Ge merkezi ve diğer bazı ileri teknolojiler olarak ayrılacaktır.

Proje tamamlandığında, Huawei’nin Çin’deki ilk çip üretim fabrikası olarak üretim çalışmalarına başlayacak . Bu, Çin devinin yonga tasarımından üretime, test etme ve paketlemeye kadar, ender görülen bir başarı olan eksiksiz bir yarı iletken endüstriyel zincirine sahip olmasını sağlayacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *