«
5ee726475542821a1ce4c5c3

Şirketlerin ödül programları sayesinde güvenlik araştırmacıları, tespit ettikleri hata ve açıklara göre ödüller kazanıyor. Bu kapsamda iOS tarafında binlerce kişi açıkları tespit edebilmek için mesai harcıyor, ancak işletim sisteminde kısıtlı yetkiye sahip olmaları işleri zorlaştırıyor. Bugün iOS 14 Beta 3 güncellemesi yayınlanırken, Apple Güvenlik Araştırma Cihazı Programı duyuruldu.

.

Apple Güvenlik Araştırma Cihazı Programı duyuruldu!

.

Apple, Güvenlik Araştırma Cihazı’nın (SRD) kabuk erişimi sunduğunu, bu sayede araştırmacıların herhangi bir araç veya yetki çalıştırabileceğini, ancak bunun dışında standart bir iPhone’a benzediğini söylüyor. Bu sayede güvenlik açıklarının tespiti kolaylaşacak.

.iPhone İçin Yeni Dönem: Güvenlik Araştırma Cihazı!

Düşünülenin aksine güvenlik araştırmacılarının kendi cihazlarında bu yetkilere sahip olması mümkün değil. Apple’ın vereceği cihazlar ile araştırmalarını daha derinlemesine yapabiliyorlar. Bu programa normal kullanıcılarda kayıt olamıyor.

.

Daha önce çeşitli hataları / güvenlik açıklarını tespit ederek Apple’a bildiren kişilerin başvuruları değerlendirilecek ve cihazlar kiralanacak. Cihazlar Apple’ın mülkiyetinde kalmaya devam edecek ve 12 ay boyunca kiralanacak.

.

Apple cihazların sınırlı sayıda olduğunu belirtti. Bu nedenle başvuru yapan herkesin sahip olması mümkün olmayacak. Bu sayede üçüncü taraf araştırmacılar, Apple bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları ile aynı seviyede cihazın donanımına / kodlarına erişim sağlayabilecek.

.iPhone İçin Yeni Dönem: Güvenlik Araştırma Cihazı!

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *