«
acastro_180507_1777_microsoft_0001

Microsoft’un bulut oyun hizmeti xCloud, Xbox Game Pass Ultimate aboneliğiyle birlikte gelir. 15 ABD doları fiyat etiketi ile kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar android telefonlarında veya tabletlerinde bir oyun kitaplığından akış gerçekleştirebilecekler. Hizmet, Google’ın Stadia’sına benzer .

Microsoft, Xbox Bulut Oyunlarının Önümüzdeki Yıl PC'lere ve iOS'a Geleceğini Doğruladı

XCloud oyun akışı hizmeti yalnızca Android cihazlarla sınırlı ancak Microsoft , önümüzdeki bahar iOS ve PC’lere geleceğini duyurdu. Bir resmi bir açıklama teknoloji devi tarafından yayınlanan onlar gelecek yıl daha fazla kullanıcıya hizmet getirmek için plan söylüyor. PC’lere ve iOS cihazlara genişleyerek, hizmete bir milyara kadar cihaz ekleyebilirler.

iOS kullanıcıları, Apple’ın App Store kısıtlamaları sayesinde, bir uygulama yerine mobil tarayıcıları aracılığıyla hizmete erişebilecekler. Apple , yayınlamak istedikleriniz için bir katalog görevi gören bir uygulama yerine, Microsoft ve diğer oyun yayın hizmetlerinin her bir oyunu, kullanıcıların akışa başlamadan önce indirmeleri gereken bir uygulama olarak listelemesini istiyor. Yayınlamadan önce en sevdiğiniz şov veya film için bir uygulama indirmeniz gerektiğini düşünün. 

X Xbox Series S

Bundan kaçınmak için Microsoft, iOS kullanıcılarının hizmetlerine Stadia ve GeForce Now gibi diğer oyun akış hizmetlerinin iOS’ta sağladığı gibi web tarayıcısı aracılığıyla erişmesine izin verecek.

PC’ler için, xCloud oyun hizmeti Xbox uygulaması ve tarayıcısı aracılığıyla sunulacaktır. Bu, işteyken veya arkadaşlarınızla takılırken PC’niz ve harika bir internet bağlantınız olduğu sürece bir Xbox oyununa atlayabileceğiniz anlamına gelir.

Microsoft

Oyun akışı, kullanıcıların pahalı konsollar satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Sizi tek bir noktaya, yani evinize bağlayan bir konsolun aksine, kullanıcılar pratik olarak her yerden oynayabilir.

Microsoft, hizmeti yeni pazarlara da genişlettiğini söylüyor. Yakında hizmete giren ülkeler Avustralya, Brezilya, Japonya ve Meksika. Dolayısıyla, bu ülkelerden herhangi birinde yaşıyorsanız, yakında hizmetten yararlanabilmeniz gerekir.

Microsoft, Xbox Bulut Oyunlarının Önümüzdeki Yıl PC'lere ve iOS'a Geleceğini Doğruladı

Xbox’ın başkanı birkaç hafta önce Xbox oyunlarını akıllı TV’lere getirme planlarından bahsetmişken , basın açıklaması bu konuda hiçbir şey söylemedi. Yine de, internette Android uygulamasını Android TV’nize nasıl yükleyebileceğinizi anlatan kılavuzlar var. Sadece akış hizmetinin henüz TV’ler için tasarlanmamış olmasının yanı sıra şu anda 720p çözünürlükte sınırlandırılmış olmasının iyi olmayabileceğini unutmayın.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *