«
samsung-logo-240114

Akıllı TV’lere olan talep son birkaç yıldır artıyor. Giderek daha fazla şirket bu kategoriye girerken, Güney Koreli dev Samsung pazardaki güçlü konumunu korumayı başardı.

Piyasada piyasaya sürülen Akıllı TV’lerin çoğu, şirketin kendi özel arayüzüne sahip Android TV tarafından destekleniyor veya Roku veya Amazon’un Fire TV gibi yazılımları kullanıyorlar. Ancak Samsung, Linux tabanlı kendi Tizen işletim sistemini kullanıyor .

Tizen OS Logosu

Şimdi, Samsung TV’lerin güçlü satışı sayesinde , Tizen OS dünyanın en büyük akışlı TV platformu olarak derecelendirildi. Bu, çoğunlukla şirketin bu yılın üçüncü çeyreğindeki TV satışlarından kaynaklanıyor.

Strateji Analytics’den Rapor göre, Tizen OS böyle gelen WebOS olarak önde diğer platformlar kullanımında bağlı TV cihazlarının yüzde 12,5, sorumluydu LG , Sony PlayStation, Roku Tv OS, Amazon Fire TV OS ve Google’ın Android TV.

Samsung-Logo-2 - Hardware Plus - HWP

Ayrıca, Samsung’un bugüne kadarki en iyi çeyreği temsil eden 2020’nin 3. çeyreğinde dünya çapında 11,8 milyon Akıllı TV satmayı başardığını ve başka hiçbir üreticinin bu seviyeye ulaşmadığını da ortaya koydu.

Rakamlar, Samsung’un Akıllı TV’ler için Tizen İşletim Sisteminin şu anda 155 milyondan fazla birimde kullanıldığını ve geçen yıla göre yüzde 23’lük bir artışı temsil ettiğini gösteriyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *