1. Birkaç dakikanızı ayırarak sitemize ücretsiz kayıt olabilir, konu paylaşabilir, mesaj yazabilir ve dostluklar, kurabilir kazanabilirsiniz. Tüm hepsi ve daha fazlası DonanımForum'da!
  DonanımForum uzun zamandır faaliyettedir.  Bize katılın! :)

CS:GO fanı 60.000 dolara silah skini aldı

Konusu, 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve Sedat tarafından paylaşıldı.

 1. Sedat

  Sedat Administrator

  18 Eyl 2017
  istanbul
  Counter-Strike: Global Offensive oyunundaki skinlerin çok yüksek fiyatlara satılabildiği bir gerçek. Ancak bir tüfek skini için tam 60.000 dolar ödenmesi olayı farklı bir boyuta taşıdı.

  Valve'in Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oyunundaki skinlerin oldukça yüksek fiyatlara satıldığını biliyoruz ancak oyunda ender bulunan bir skin için en fazla ne kadar para ödenebilir ki? Yayınlanan yeni bir rapora göre bir CS:GO fanı, az bulunan bir tüfek skini için tam 60.000 dolar (şu anki kura göre 226.000 TL) ödedi. Bu fiyata satılan skin birkaç gün sonra bir kullanıcıya ücretsiz düştü.

  Daha da detaya girecek olursak, şu ana kadarki en pahalı CS:GO harcamasını yapan (resmi kayıtlara göre) kişi tam 61.052,63 dolar harcamış durumda. OPSkins aracılığıyla satın alınan Dragon Lore isimli skini bu kadar değerli kılan şey ise oyunun Cobblestone Paketleri'nden oldukça ender görünen bir skin olması.

  CSGO-fani-bir-silah-skini-icin-60000-dolar-odedi97009_1.jpg

  Tyler “Skadoodle” Latham imzalı olması fiyatı arttırmış
  Bu paketler Valve sponsorluğundaki üçüncü parti Major turnuvalar sırasında düşer yani bu da oyuncuların normal oyunda alabilecekleri birşey olmadığı anlamına geliyor. Skini bu kadar değerli kılan ikinci özellik ise, önceki gün ELEAGUE Major: Boston’ın şampiyonu olarak Major turnuva kazanan ilk Kuzey Amerikalı ekip olmayı başaran Cloud9'un en önemli ismi Tyler “Skadoodle” Latham tarafından imzalanmış bir çıkartmayla gelmesi.

  Söz konusu skin "factory new" yani fabrikadan yeni çıkmış olarak işaretlenmesi, kalite açısından da en üst seviyede olduğu anlamına geliyor. Skin'in satıcısı Dragon Lore'u iki kat fiyatla satmadan önce 35.000 dolar karşılığında satın aldığını söyledi.

  CSGO-fani-bir-silah-skini-icin-60000-dolar-odedi97009_0.jpg