1. Birkaç dakikanızı ayırarak sitemize ücretsiz kayıt olabilir, konu paylaşabilir, mesaj yazabilir ve dostluklar, kurabilir kazanabilirsiniz. Tüm hepsi ve daha fazlası DonanımForum'da!
  DonanımForum uzun zamandır faaliyettedir.  Bize katılın! :)

Suçumuz ne ?

Konusu, 'Ülke ve Dünya Gündemi' forumundadır ve Reventon tarafından paylaşıldı.

 1. Reventon

  Reventon

  29 Eki 2017
  Giresun
  Hiç birimiz dünyaya geleceği ülkeyi seçemiyoruz ama yönetenleri seçme gibi bir hakkımız var.

  Peki bizi şuanda yönetenlere oy verenler işte o eziyetleri zorlukları çekmeyi hak eden bir kesim.

  Fakat bizim gibi özgürlüğü, adaleti ve refahı isteyen bir kesimin suçu ne ?

  Ülkemizin dünyadaki algısı git gide düşüyor, dünya pazarında söz sahibi olabilecek bir ürün üretmiyoruz.

  Hazır elimizdekileri satıyoruz, vergilere abanıyoruz, devlet dairelerinde ki işler adam akıllı yürümüyor. Torpil adam kayırma gırla gidiyor.

  Barış ve kardeşlik içinde ilişkimiz olan ülkelerle iyi geçinmek yerine ateşe odun atma misali o ülkeyi karıştırma işine giriyoruz.

  Halkımıza dikkat edin maddi olarak iyi olan insanların çoğu ''Benim konumum iyi geri kalanından bana ne'' düşüncesini benimsiyor.

  Başkasının pisliğini ben çekmek zorunda değilim artık yeter. (Fazla uzun yazdım kusura bakmayın aşırı doldum.)
   
  Yeniceri ve Sedat bunu beğendi.
 2. GöLGe

  GöLGe

  30 Eki 2017
  İstanbuL
  Geçmişi, eskiyi bilmeyince böyle sallanıyor işte. Bugün herşey elbette güllük gülistanlık değil, lakin sana tavsiyem 15 yıldan evvelinin gazetelerini bir tarama yap bakalım ne görüyorsun. 80'li, 90'lı yılları mesela... Sonra konuş.
   
 3. Reventon

  Reventon

  29 Eki 2017
  Giresun
  Salladığım falan yok bunlar benim gördüğüm şeyler. 80'leri 90'ları elbette biliyoruz fakat 2017 yılındayız. Bu da pek o zamanları ilgilendirecek kadar önemli değil.
   
 4. GöLGe

  GöLGe

  30 Eki 2017
  İstanbuL
  Geçmişi bilmeden, görmeden bugünler hakkında sağlıklı yorum yapamazsın da onun için dedim kardeşim. Çünkü bugünler dünlerin devamıdır. Memlekette doğru dürüst yol, iz yoktu. Enflasyon %100'lerde seyrediyordu. Bankalar hortumlanıyor, yüzlerce milyar dolar servet birilerinin ceplerine akıtılıyordu. Birileri yazarkasını başbakanın önüne atıyor, ülkedeki çaresizliğin kaosun resmini çiziyordu adeta. Bu ülkenin ordusu düşmanla savaşacak tek bir mermi bile yapmaktan acizdik, kasaturamızı bile dışarıdan alma durumundaydık. Eğer ABD ve batı aleminin emrinden çıkmaz, finoluğunu yaparsak modası geçmiş, eskimiş, tedavülden kalkmış silahlarını yeniymiş gibi bi dünya dolusu servet karşılığında bize kakalar, onu da kullanmak zorunda kaldığımızda onların izniyle kullanabilirdik. Peki bugünden ettiğin şikayet ne?
   
 5. Yeniceri

  Yeniceri

  29 Eyl 2017
  Kütahya
  Yazıp yazıp sildim. Çünkü öyle bir zamandayız ki, yazdığımız her şey aleyhimize kullanılabiliyor. 40'lı yaşlardayım ve anlattığın zamanları da biliyorum. Senden tek istediğim, bir partiyi körü körüne desteklememen. Eğrisiyle, doğrusuyla bakman. Yanlışa yanlış demezseniz, o yanlışlar gün gelir doğru olur ve o zaman asıl sıkıntılar başlar.
   
 6. GöLGe

  GöLGe

  30 Eki 2017
  İstanbuL
  Siz 40'lı yaşlardasınız, ben 50'li yaşların sonlarına yaklaşmışım! :) Yakınımda, çevremde olmuş olsaydınız zannettiğiniz gibi biri olmadığımı anlardınız; Çünkü oy veriyor olsam da en amansız muhalefeti yapanlardanım. Bir türlü düzeltilemeyen, rayına oturtulamayan eğitim ve sağlık hizmetleri, belediyelerdeki çürümüşlük vs. onlarca mevzu var sayabileceğim. Hiçbir zaman at gözlüğü ile bakmam; Lakin at gözlüğü ile bakanlara yazarken de tıpkı sizin gördüğünüz, zannettiğiniz gibi tek yanlı görünüm zuhur eder. Ezcümle benim sorunum bu kadar sorun içinde güzel şeylerin olduğunu da ideolojik gözlüklerin "Kopkoyu" renklerine kurban edenlerin yanlılığına isyan etmemdir. Belki bu ülkenin durumundan onların müşteki olduğundan çok daha ileri bir noktadayım, lakin sürekli at gözlüğü ile bakılmasını da kabullenemiyorum işte.