TikTok, Trump'ın Uygulamayı Yasaklayan İcra Kararına Karşı Mahkemeye Gidebilir | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

TikTok, Trump’ın Uygulamayı Yasaklayan İcra Kararına Karşı Mahkemeye Gidebilir

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

tiktok

Kısa videolu sosyal medya platformunun satın alınması adına Microsoft ile TikTok arasında devam eden görüşmelerin yarısında , ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan şirketlerinin TikTok’un sahibi ByteDance ile işlem yapmasını yasaklayan bir yönetim emri imzaladı.

Bu, herhangi bir kanıt sunmadan ulusal güvenlik kaygılarını gerekçe göstererek Çin uygulamasını yasaklamaya çalışan Trump yönetimi için bir adımdır. Forbes raporuna göre , TikTok’un bu kadar kolay çökecek bir ruh hali bulunmamaktadır gibi görünüyor.

TikTok, Trump'ın Uygulamayı Yasaklayan İcra Kararına Karşı Mahkemeye Gidebilir

Kısa video platformu, karar üzerine mahkemeye gitme konusunda uyarıda bulundu. Şirket yaptığı açıklamada şu beyanlarda bulundu: “Yargılama süreci olmadan yayınlanan son İcra Kararı karşısında şok olduk. Bu İcra Kararı, küresel işletmelerin ABD’nin yatırım için bir mıknatıs görevi gören ve Amerikan ekonomik büyümesini on yıllardır teşvik eden hukukun üstünlüğüne olan bağlılığına olan güvenini zayıflatma riskini taşıyor. “

Şirket, uygulamanın kullanıcısını Çin hükümeti ile paylaşabileceği iddiaları sebebiyle ABD’li milletvekillerinin hedefi haline gelmiştir. Bu, TikTok’un verilerin ABD’de depolandığını ve Çin hükümetinin üzerinde herhangi bir yetkisinin bulunmadığını öne sürerek defalarca reddettiği bir iddia olmuştur. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: