«
MEDIATEK

İşlemci pazarında rekabetin arttığı tek alan bilgisayar sektörü değil. Son yıllarda akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli artması, mobil işlemci pazarını da etkiledi. Mobil işlemci sektörünün önde gelen firmalarında MediaTek, yeni bir işlemci serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyordu.

.

Yeni MediaTek İşlemcilerin Tanıtım Tarihi Belirlendi!

.

MediaTek, Yeni Mobil İşlemci Serisini 20 Ocak’ta Tanıtacak

.

MediaTek tarafından yapılan açıklamada, Çin’de yeni Dimensity işlemcilerini duyuracağını doğruladı. Şirket daha önceki açıklamasında, yakında 3GHz Cortex-A78 CPU ile 6nm’lik bir SoC piyasaya süreceğini açıklamıştı. O zamandan beri şirket çip hakkında yeni bir bilgi vermedi.

.

Geçen ay AnTuTu testlerinde “alps” kod adlı işlemci 622.409 puan elde ederek merak uyandırdı. Tanıtılması beklenen yeni işlemcilerinden biri olabileceği iddia ediliyor.

.

Yeni MediaTek İşlemcilerin Tanıtım Tarihi Belirlendi!

.

Sızdırılan başka bir bilgi, MediaTek MT6893‘ün 4 x Cortex-A78 CPU ve 4 x Cortex-A55 CPU içeren bir sekiz çekirdekli işlemci olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca yeni işlemcinin Mali-G77 GPU’ya sahip olduğunu ve LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolamayı desteklediği söyleniyor.

.

MediaTek, geçen yıl 7 adet 5G’ye hazır Dimensity işlemcilerini piyasaya sundu. Bu nedenle, Tayvan merkezli firmanın, yeni nesil 5G özellikli akıllı telefonların gücünü artırmak için bu yıl da çok fazla modeli piyasaya sunması bekleniyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *