Vivo, Dönebilen Bir Alt Ekrana Sahip Olan Telefonun Patentini Alacak!! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Vivo, Dönebilen Bir Alt Ekrana Sahip Olan Telefonun Patentini Alacak!!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vivo, Dönebilen Bir Alt Ekrana Sahip Olan Telefonun Patentini Alacak!!

Telefon üretenlerin telefon tasarımlarından daha önde tutuldukları bir zaman vardı. Bu zamanın ön saflarında eski akıllı telefon kralı Nokia vardı . Farklı şekillerde bükülebilen, katlanabilen veya bükülebilen bir telefon görmek olağanüstü değildi. Şimdi, Vivo’nun bu eski tasarımlarından birini modern bir şekilde ele geçiriyor olabiliriz .

Nokia 5700 XpressMusic’i, klavyeyi arkaya çevirmenize izin veren dönebilen alt yarısı ile anımsadınız mı, böylece telefonlara özel çalma denetimlerini veya yanını kullanabilmeniz için yan taraftaki kamerasını konuya doğru yönlendirebilirsiniz ekranı. Şimdi benzer bir konsepte sahip tam ekran bir ekrana sahip modern bir telefon hayal edin ve Vivo’nun patentli cihazının neye benzediğine dair bir fikriniz var .

İlk olarak Twitter kullanıcısı olan @the_tech_guy tarafından bildirilen patent şeması, alt kısmı 180 ° döndürülebilen tam ekran bir tasarıma sahip bir telefonu bizlere sunmkatadır. Şemaya dayanarak, telefon iki farklı ekrandan oluşuyor gibi görünüyor.

Vivo, Dönebilen Bir Alt Ekrana Sahip Olan Telefonun Patentini Alacak!!

Diyagramlar, alt ekranın arkaya döndürüldüğünde bile kullanılabileceğini göstermektedir. Görüntülerden birinde, ekranda bir QWERTY klavyesi, diğerinde ise kullanıcının ekranda karalayabildiği fark ediliyor. Düşünebileceğimiz bir başka kullanım durumu, bir selfie çekmek istediğinizde bildirimleri gösteren ekran veya arka kameralar için bir vizördür.

Görüntüler ayrıca telefonun ekranın üst orta kısmında delgeç deliğine sahip olduğunu ve ayrıca yatay olarak düzenlenmiş üç arka kamerayı paketlediğini göstermektedir. Görünür bir parmak izi tarayıcısı bulunmamakta, ancak bu da muhtemelen bir ekran sensörüne sahip olduğu anlamına gelmektedir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: