«
BITCOIN

Pazar akşam saatlerinde 58.330 dolarla yeni bir rekora imza atan kripto para birimi Bitcoin, Pazartesi gün içerisinde 52.300 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı. Son dönemde sık sık rekora imza atan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte kaybettiği yüzde 10.3‘lük değer ile hafta başında akşam saatleri yaşadığı tarihi zirveye göre ciddi oranda düşüşe geçti.

.

58 Bin Doları Aşan Bitcoin Fena Düştü!

.

Milyarder Elon Musk’ın gücü ile değerine değer katan Bitcoin, aynı zamanda 48 bin dolar seviyesine de çıktı. Çok kısa bir süre bu değerde kalan kripto para birimi 2 dakika içerisinde 50 bin dolar seviyelerine yeniden yükseldi. Bu durumun, büyük bir hesabın toplu satış yaptığından ve hızlı bir şekilde önceden verilmiş alım emirlerinin devreye girmesinden dolayı yaşandığı tahminler arasında.

.

Bitcoin’in Düşüş Sebebi Ne?

Habertürk’ün yaptığı habere göre her geçen gün yeni bir rekor seviyeye ulaşan Bitcoin’in yüzde 10‘luk düşüşü, düzeltme bölgesine girildiğini işaret ediyor. Ayrıca kripto para biriminin ana düşüş sebebinin, gelen kar satışlarından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

.

58 Bin Doları Aşan Bitcoin Fena Düştü!

.

Bitcoin’in düşüşüne ek olarak bu hafta sonu ilk kez 2000 doların üzerinde değere ulaşan Ethereum‘da yeni haftada değer kaybederek düşüşe geçti. Haftaya düşüşle başlayan kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 10.7‘lik değer kaybı ile 1.737 dolar seviyesine geriledi.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *