Amazon’un Sesli Asistanı Alexa’ya Dil Güncellemesi Geldi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa’ya Dil Güncellemesi Geldi

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ALEXA

Amazon, yapay zeka destekli sesli asistan sistemi olan Alexa için daha fazla dil arasında otomatik olarak geçiş yapabilmesi için güncelliyor. Güncelleme Kasım ayı boyunca yapılan küçük düzeltmelere ek olarak Alexa’yı daha kullanışlı hale getiriyor.

.

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa’ya Dil Güncellemesi Geldi

.

Amazon Alexa Diller Arası Geçiş Yapabilecek

.

İlk olarak 2019’da İngilizce ve diğer dillerdeki taleplere otomatik yanıt verme yeteneğini kazanan Alexa, yalnızca iki dil kullanabiliyordu. Ancak kullanıcılar, artık asistanı kullanırken birkaç dili daha etkinleştirme imkanına erişebilecek. Sistem, tümü İngilizce ile eşleştirilmiş olmak üzere Almanca, Fransızca, Kanada-Fransızcası, Japonca, İspanyolca, ABD-İspanyolcası ve Hintçe dillerinde de destek verecek. Öte yandan kullanıcılar yeni bir dil ayarlamak için uygulamayı açmaya ihtiyaç duymayacak. Verdikleri sesli komutlarla istenilen dili ayarlayabilecekler. Bu dillerin arasında ise Türkçe yer almıyor.

.

Amazon’un Sesli Asistanı Alexa’ya Dil Güncellemesi Geldi

.

The Verge’nin haberine göre, sesli asistan dil desteğinin yanı sıra gizli hedefler olarak adlandırılan yanıt verme becerisi de kazandı. Bu, temelde Alexa tarafından bir sorunun içindeki gizli mesajı algılayarak hareket edeceği anlamına geliyor. Örneğin “Çay demlemek ne kadar sürer?” sorusuna asistan, uygun cevabı verdikten sonra zamanlayıcı kurmak gibi önerilerde bulunma seçenekleri sunacak.

Bu iki değişikliğin yanı sıra Alexa, Chromecast alternatifi olan Fire TV komutlarını da bünyesine kattı. Ayrıca asistanı Amazon mağazasındaki siparişlerin takibinde ve durum güncellemelerinde kullanmak da mümkün 0lacak.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: