AMD, X570 ve B550 Anakartlarda USB Bağlantı Sorunlarını Kabul Etti! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

AMD, X570 ve B550 Anakartlarda USB Bağlantı Sorunlarını Kabul Etti!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AMD

AMD X570 ve B550 anakartlarındaki USB bağlantı sorunlarının raporları, anakartların piyasaya sürülmesinden bu yana forumları daire içine aldı, ancak konu son zamanlarda Reddit’te bir noktaya geldi. AMD basit bir açıklamayla yanıt verdi: sorunun ne olduğundan emin değiller ve daha fazla veri toplamak istiyorlar.

.

Geçtiğimiz birkaç aydır, 500 serisi anakartlarda ara sıra USB bağlantı kesilmesi raporları AMD’nin alt dizisinin masasında birikiyor. Bazı kullanıcılar, klavyelerinin birkaç dakikada bir 5 ila 10 saniye arasında aniden yanıt vermeyeceğini bildirdi. Diğer kullanıcılar farelerinin yavaşlayacağından şikayet ederler. Ses kartı sahipleri çatırdama ve bozulmadan bahsediyor.

.

AMD, X570 ve B550 Anakartlarda USB Bağlantı Sorunlarını Kabul Etti!

.

Konuyla ilgili en garip şey, yeni görünmesi – çünkü X570 ve B550 anakartları değil. İlk şikayetler bir yıldan daha uzun bir süre önce yayınlanmış olsa da, sıklıkları geçen ay katlanarak artmış gibi görünüyor. Bazı Reddit kullanıcıları yakın zamanda kullanıcıların sorunlarını ve sistem özelliklerini paylaşmaları için bir istatistik tablosu derledi ve sorunun çoğunlukla yeni RTX GPU’lu sistemlerde meydana geldiği görülüyor.

.

Ancak endişelenmeyin, amiral gemisi bir GPU zorunlu değildir. Orta menzilli bir GPU ve harici sabit sürücüler, harici yakalama cihazları veya VR kulaklıkları ve izleme istasyonları gibi birkaç yüksek bant genişliğine sahip cihazlar da aynı işi yapıyor gibi görünüyor. Ve sorunu yaşayacak olan yalnızca yüksek bant genişliğine sahip cihaz değil, aynı sisteme bağlı her şey etkilenebilir, CPU soğutucuları gibi dahili olarak bağlı cihazlar da dahil olmak üzere – ki bu çok ciddi bir sorundur.

.

Topluluk tarafından bazı geçici çözümler bulundu. İlk arama bağlantı noktası: BIOS’taki “c-durumlarını” kapatmak. Bir ceza taşımaz ve bağlantı kesilme sıklığını yarıya indirebilir. Ancak bu işe yaramazsa, kalan seçenekleriniz PCIe 4.0’dan PCIe 3.0’a geçmek veya BIOS’tan geçmek ve kullanmadığınız her USB bağlantı noktasını / başlığını devre dışı bırakmaktır. Üçünü birden yapmak çoğu insan için bağlantı kesilmesini durdurur, ancak uzman kullanıcılar için değil. Bir yakalama kartına, mikrofona, web kamerasına ve olağan çevre birimlerine sahip yayıncılar temelde şanssızdır.

.

İşte burada AMD devreye giriyor. Sorun yaşayan herkesten bunları AMD’nin web sitesinde bildirmelerini istediler. Ayrıca, Reddit’teki sorunları hakkında yorum yapan bazı kişilere de mesaj atacaklar.

.

AMD, X570 ve B550 Anakartlarda USB Bağlantı Sorunlarını Kabul Etti!
.

Umarım AMD bu sorunları bir ürün yazılımı güncellemesiyle hızlı bir şekilde çözebilir. Bu arada, yeni sistem kurucuları için en iyi tavsiyemiz, bir AMD GPU’nun X570 ve B550 anakartlarla eşleşmesini tercih etmektir, çünkü kombinasyon neredeyse sorunlardan yoksun görünüyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: