«
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. Amerika Birleşik Devletleri’nde Yaşanacak En İyi 20 Eyalet

Amerika Birleşik Devletleri’nde Yaşanacak En İyi 20 Eyalet

Best-States-to-Live-in-the-United-States (1)

Yeterince sıkı çalışan herkesin inanılmaz şeyler başarabileceği, iyimserliğin bir yaşam tarzı olduğu ve her adımda fırsatların ortaya çıktığı, tüm olasılıkların ülkesi Amerika.

Şu anda burada yaşayan yaklaşık 200 milliyetle ABD, heterojenliği takdir etmeyi ve beslemeyi öğrenmiş bir millettir. Çoğu kasabanın gerçek bir topluluk duygusu vardır, bu nedenle komşularınız ve yabancılarınız sizi sokakta selamladığında şaşırmamalısınız.

Arketip “eritme potası” toplumu gibi, Amerika Birleşik Devletleri de herkesin aklına koyduğu her şey olabileceği inancı üzerine inşa edildi, bu nedenle vatandaşlarının çoğunun kendinden şüphe duymaması veya umutsuzluk duymaması doğaldır.

Bununla birlikte, 3.800.000 mil kareye yayılan bir ülkede önemli bölgesel eşitsizliklerin olacağı öngörülmez. Washington’dan Georgia’ya uçmak, hala aynı ulusta olup olmadığınızı sorgulamanıza neden olacaktır. Oregon’da esrar tamamen yasalken, Louisiana’da tamamen yasaklanmıştır.

Mississippililerin yaklaşık %90’ı dinin hayatlarında çok önemli olduğuna inanırken, Vermontluların yarısından azı aynı fikirde. Miami’de, en düşük sıcaklık, Kuzey Dakota’daki en sıcak aydan daha ılımandır. Konuyu anladın.

Bu nedenle, değişiklik tamamen kasıtlı olsa bile, yer değiştirme korkutucu bir düşünce olabilir. Yeni bir işteki ilk gününüz veya okul yılının başlangıcı gibi bir son teslim tarihine karşı olduğunuzda, baskı artar.

Gerçek şu ki, önümüzdeki on yıl boyunca nerede oturulacağını ya da ülke çapında bir iş sözleşmesinin hayatınızı mahvetmeye değip değmeyeceğini düşünmek kadar, çok az çaba, bu kadar çok saniyelik seçenek gerektirebilir ya da bu kadar soğuk ayakları cezbedebilir.

Maliyet ve kariyer beklentileri gibi bazı faktörler açıktır ve neredeyse her yerde uygulanabilir. Yiyecek seçimi ve çevre gibi diğerleri, parayla ilgili kaygılara, ulaşım araçlarına veya eğitime kıyasla daha az önemli görünebilir. Bununla birlikte, uzun vadeli yaşam standardınız üzerinde hala önemli bir etkiye sahip olabilirler.

Açıkçası, içgüdülerinizi dinlemek doğru hareket tarzı olabilir ve doğru seçim geldiğinde bunu hissedeceğinizden eminiz. Bununla birlikte, şehir içi göçlerden bahsediyor olsak da yer değiştirmenin kolay bir iş olmadığının tamamen farkındayız. Uluslararası sınırlar bir yana, devlet sınırlarını aşmak gerçekten cesur bir başarıdır.

Ve geleceğin temelini oluşturduğu için, nereye taşınacağınıza karar vermek bu sürecin en önemli yönlerinden biridir. İlk konteynırınızı yüklemeden önce ilgili hususların bir kısmını veya tamamını daraltabilirseniz, basınç açıkken endişelenmeniz gereken çok daha az şey olacaktır.

İçindekiler

Yaşanacak En İyi Eyaletler:

 • 20. Tennessee
 • 19. Nebraska
 • 18. Pensilvanya
 • 17. Kansas
 • 16. Iowa
 • 15. Virjinya
 • 14. İllinois
 • 13. Vermont
 • 12. Wisconsin
 • 11. Teksas
 • 10. Idaho
 • 9. Utah
 • 8. Michigan
 • 7. New York
 • 6. Minnesota
 • 5. Massachusetts
 • 4. New Hampshire
 • 3. Kuzey Dakota
 • 2. New Jersey
 • 1. Washington

Yaşanacak En İyi Eyaletler:

Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak için en iyi yerler olarak kabul edilen ilk 20 eyaletin hangileri olduğunu görmek için okumaya devam edin. Kendinize bir fincan kahve, bir kadeh şarap veya bir bira alın, çünkü Amerika Birleşik Devletleri’ni ve taşınmayı düşünen herkese sunabileceği her şeyi derinlemesine araştırmak üzereyiz.

20. Tennessee

 

İki kelime: Tennessee viskisi . Tennessee yapımı viski, birkaç taneden damıtıldığı ve daha sonra sert ahşap fıçılarda olgunlaştırıldığı için özel bir pürüzsüz karaktere ve tada sahiptir. Jack Daniel’s bölgedeki en önde gelen viski markalarından biridir, ancak George Dickel, Nelson’s, Clayton James ve Uncle Nearest de yüksek kaliteli markalardır.

Aynı zamanda, Tennessee’nin mükemmel iklimini, canlı şehirlerini ve nesiller boyu turist çeken sayısız destinasyonu mutlaka duymuşsunuzdur. Eve dönüş yolculuklarında, çoğu sıklıkla Tennessee’ye kalıcı olarak taşınmayı düşündü.

Çeşitli ekonomisi ve kültürü, country müziği, Memphis tarzı barbeküsü ve pitoresk güzelliği ile tanınan bu hayranlık uyandıran eyalet, her yıl binlerce yeni insanı çeken eyalet başkenti Nashville de dahil olmak üzere dünyaca ünlü birçok şehre ev sahipliği yapmaktadır. .

19. Nebraska

 

Hayır, Nebraska tamamen mülayim ve cansız değildir. Devletin insandan çok sığırı olduğu doğru olsa da, bölgenin geçmişi çiftçiliğe dayanıyor ve ülkedeki en muhteşem manzaralardan birine sahip.

Cornhusker Eyaleti, birinci sınıf gelirleri, düşük ev fiyatları, mükemmel bir iş piyasası ve toplamda iyi bir yaşam standardı ile şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanabilecek en büyük bölgelerden biri. Devlet, en kaliteli eğitim açısından ülke genelinde 9. sırada yer almaktadır.

Ayrıca, Nebraska, uygun yaşam maliyetleri açısından sadece 5. değil, aynı zamanda finansal beklentiler arayışında da üst sıralardadır.

18. Pensilvanya

 

Pennsylvania, tarih, kişilik ve cüret açısından zengin olmasının yanı sıra, ekonomik ve coğrafi nedenlerle “Kilit Taşı Eyaleti” olarak bilinir.

Bu konulara fazla girmeyeceğiz çünkü haritacılığın hiçbir zaman en ilgi çekici çalışma dersi olmadığına eminiz. Ancak, Pennsylvania’nın Kuzeydoğu eyaletleri, Güney, Atlantik kıyı şeridi ve Ortabatı arasında bir tür bağlantı görevi gördüğünü bilmelisiniz.

Yine de, bu eşi benzeri olmayan durum hakkında bizi en çok etkileyen şey, orada meydana gelen “ilklerin” sayısıdır : ilk bilgisayar, ilk günlük gazete, Amerika’daki ilk piyano, ilk araba tamiri. istasyonu, ilk hayvanat bahçesi bahçesi, ilk radyo yayını, ilk Amerikan bayrağı ve liste bu şekilde süresiz olarak genişlemeye devam ediyor.

Yine de Pennsylvania’nın düşük bir yaşam maliyeti ve son derece düşük bir gelir vergisi var. Eyaletin kira fiyatları yakın komşusu New York City’den yaklaşık %50, konut fiyatları ise %70 daha ucuz. Bu kayda değer bir farklılık.

Üstelik New York’a yakınlığı, birçok insanın burada yaşamaktan zevk almasının nedenlerinden biridir. Sürekli olarak büyük şehirlerin olumsuz yönleriyle uğraşmak zorunda kalmadan Big Apple’a seyahat edebilmek ve bir gecede veya bir hafta sonu kalabilmek, eşsiz bir avantajdır.

17. Kansas

 

Kansas, kaba kovboy ahlakına sahip, her zaman orijinal Amerika’nın davetkar bir dilimi olmuştur, mirasa batmış ve muhteşem geçmişiyle gurur duymuştur. Ayçiçeği Devletinin ekonomisi çoğunlukla çiftçiliğe dayanır ve mısır, buğday, soya fasulyesi ve sığır eti yetiştirmek için en iyi eyaletlerden biridir.

Kansas’ta yaşamanın inanılmaz derecede düşük maliyeti, çoğu insanı devlete çeken şeydir. Kansas kırsalında, yaşam maliyeti ulusal ortalamadan %21 daha ucuz, ancak ortanca aile hanesi yılda yaklaşık 55.000 dolar kazanıyor.

Artık Kansas’ta ikamet etmenin ne kadar uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak sadece kırsal Kansas’ın ucuz olduğunu varsaymayın. Büyük şehirlerde bile konut çok makul.

Bununla birlikte, Kansas hakkında benzersiz olanın ne olduğu sorulduğunda, yanıt barbeküdür. Evet, doğru okudunuz. Yemek pişirme modası açısından, Kansas tarzı barbekü, çeşitli odunların üzerinde yavaşça füme edildikten sonra tipik olarak domates ve melas yataklı sos ile kaplanır.

Bu nedenle, özellikle olağanüstü barbekünün tadına bakmak istiyorsanız, Kansas’ta korkunç bir restoran bulmak neredeyse imkansız.

Eğlenceli gerçek, Kansas City’nin hem Kansas’ta hem de Missouri’de olduğunu biliyor muydunuz, ancak çoğu aslında Missouri’de mi?

16. Iowa

 

Yerel kaynaklı meyvelerin fazla olduğu, küçük toplulukların ve şehir hayatının bir arada yaşadığı bir eyalete yerleşmek istiyorsanız, Iowa’ya gitmelisiniz.

Iowa, olağanüstü manzaraları, ilginç insanları, düşük suç oranları, düşük konut maliyeti ve taşra hissi sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok arzu edilen bölgelerden biridir. Johnny Cougar’ın müziğini dinlemek size Amerika’nın kalbinin attığı yerle ilgili bir fikir verecektir.

İster yirmili yaşlarında, ister genç bir aile, yaşlı veya öğrenci olun, Hawkeye State’de rahat bir ev ve uygun bir yaşam tarzı bulacaksınız çünkü yaşam maliyeti ulusal ortalamanın çok altında.

Des Moines, ulusal ortalamanın kabaca %10 altında ve küçük kasabalar önemli ölçüde daha düşük. Ayrıca Forbes, 2010 yılında Davenport-Bettendorf’u ülkenin ekonomik açıdan en hareketli metropol bölgesi olarak seçti.

Örneğin, 2021’de Iowa’da tek bir evin medyan maliyeti 171.251 dolar, ulusal ortalamadan neredeyse %50 daha düşüktü. Ayrıca, ülkenin normlarına kıyasla, Iowa’da %20 daha az şiddet içeren suç ve %10’un altında mülkiyet suçları var ve bu da onu ikamet edilecek en az mağdur edilen yerlerden biri yapıyor.

15. Virjinya

 

Virginia sadece yaşamak için harika bir bölge değil, aynı zamanda Doğu Sahili’nde de elverişli bir konuma sahiptir, bu da hem tarih meraklıları hem de vahşi yaşam meraklıları için takdir edilecek bir şey olduğu anlamına gelir. Güneyin samimiyetiyle sırılsıklam olan devlet, yüksek kaliteli eğitimi, zengin kültürü ve canlı ekonomisiyle gurur duyuyor.

Virginia’da ikamet etmek diğer eyaletlerden daha pahalıdır ve yaşam maliyeti ve vergiler ulusal ortalamanın üzerindedir. Bununla birlikte, emlak piyasası çok geniş olduğu için, özellikle kırsal alanlarda yaşamak için erişilebilir bir ev bulmak mümkündür. Örneğin, Covington satın alınabilirlik açısından ilk sırada yer aldı.

Virginia ayrıca yüksek vasıflı işgücü ve sağlam iş piyasasının yanı sıra nüfusunun genişleyip çeşitlenmesiyle de ünlüdür. Bunlar, onu taşınmak için çekici bir eyalet haline getiriyor.

14. İllinois

Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak için en iyi yerler arasında yer alma geçmişine sahip olduğundan, Illinois’e göç etme planınıza kimse şaşırmayacaktır. Eyalet en çok ABD’nin üçüncü en kalabalık şehri olan Chicago için dikkat çekiyor, ancak bundan çok daha fazlası.

Illinois, ulusun ekonomik itici güçlerinden biridir ve ülkedeki beşinci en büyük GSYİH’ye sahiptir ve bu da onu dünyanın en istikrarlı ekonomilerinden biri haline getirir. Burada iş imkanlarının bolluğu nedeniyle daha yüksek maaş alırsınız ve devletin birçok işletmesi ve üretim tesisi olduğu için maaş bordrosu konusunda da endişelenmenize gerek yoktur.

Chicago’nun yanı sıra, Illinois’in gurur duyacağı birkaç iddiası daha var. Yeni başlayanlar için, köleliği durduran ilk eyaletti ve Abraham Lincoln birkaç on yıl boyunca burada yaşadı. Ayrıca, Illinois, ilk McDonald’s’ın orijinal ve şimdiki evidir.

13. Vermont

 

New England merkezli Vermont, Amerika’nın en cazip eyaletlerinden biridir. Adı “Yeşil Dağ Devleti” anlamına gelir, ancak yaz sonbahara ve kış ilkbahara döndüğünden, yıl boyunca gerçek bir renk yelpazesi vardır.

Vermont’ta ikamet etmek, hareket etmek için yeterli özgürlük, nefes almak için temiz hava ve etraftaki iyi arkadaşlar dahil olmak üzere her şeyin en iyisini sağlayacaktır. Bununla birlikte, metropol iştahınız varsa, birkaç saat içinde Montreal, Boston veya New York’ta olabilirsiniz.

Küçük kasabalarda suç oranlarının daha düşük olduğunu hepimiz biliyoruz, bu nedenle çoğu anket Vermont’u ülkedeki en güvenli eyalet olarak gösteriyor. Bu, Vermont’u büyüleyici ve barışçıl bir eyalet yapsa da, her fırsatta her yerde bulunan sınırlı samimiyeti ile kendi özel atmosferinden yoksun değildir.

Her şey düşünüldüğünde, Vermont metropol hayatının koşuşturmasından uzakta sakin bir yaşam tarzı arayan biri için mükemmelliğin zirvesi olabilir, ancak zaman zaman bir istisna yapmak istiyorsanız yine de yeterince yakın.

12. Wisconsin

 

Wisconsin’de gelişmek için özel tipte bir birey gerekir, ancak buna bir kez alışınca, buraya neden daha önce gelmediğinizi sorgulayacaksınız. Ancak yeni gelenlerin ilk geldiklerinde biraz şaşırmış hissedebileceklerini söylemek doğru olur.

Wisconsin’in yaşam maliyeti, esas olarak eyaletin uygun fiyatlı gayrimenkulleri nedeniyle, ulusal ortalamadan %10 daha düşüktür. Buradaki medyan ev fiyatı, ülke çapında 374.000 dolara kıyasla 230.000 dolar. Verilere göre, medyan kira fiyatı, 1.300 dolarlık ulusal ortalamaya kıyasla ayda 900 dolar civarında.

Üstelik, peynir için topukların üzerindeyseniz, Wisconsin, yılda 600 çeşitte üretilen üç milyon pound peynir ile sizin nirvananızdır. Popüler olarak America’s Dairyland olarak adlandırılan bu Ortabatı eyaleti, aynı zamanda ülkedeki en başarılı üçüncü futbol takımının ikametgahı olup, onu bir futbol tutkunlarının cenneti haline getirmektedir.

11. Teksas

 

Birisi Texas’tan bahsettiğinde , kovboy çizmeleri, yüksek çiftlikler ve çiftlikler, büyük boy barbeküler ve Dallas gibi geniş kasabaların resimleri akla gelir. Ama gerçek şu ki, bu büyük, Lone Star State’deki hemen hemen her şeyi tanımlar. Teksas’taki her şey, otoyollardan porsiyon boyutlarına, perakende alışveriş merkezlerine ve evlere kadar daha büyüktür.

Muhtemelen, Teksas’ta eyalet gelir vergisinin olmaması, bölgenin en çekici yönlerinden biridir. Bununla birlikte, diğer vergiden muaf yargı bölgelerinde olduğu gibi, emlak vergileri de ortalamanın üzerindedir.

Teksas’ta, bir kişinin oldukça mütevazı bir ücretle büyük yaşamasına izin veren makul ev fiyatları, devletin bir başka cazibesi. California’dan taşınırsanız, burada konut maliyetlerinin %59,1 daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Herkesin Austin’i sevmesinin nedenlerinden biri bu olabilir.

10. Idaho

 

Idaho’nun takma adı Gem State’dir ve bir kez ziyaret ettiğinizde bu terimin ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Idaho’da mücevherler ve diğer çevresel varlıklar var, ancak birçok Idaholu, devletin manzarasının gerçek hazinesi olduğunu iddia eder.

Ancak, bir yaban hayatı meraklısı olmasanız bile, devletin mali potansiyeli size hitap edecek. Idaho, sayısız kariyer fırsatı ve ortalama bir yaşam maliyeti ile sağlam ve çeşitli bir ekonomiye sahiptir.

Ancak, konut fiyatlarının ve gelir vergilerinin ortalamanın üzerinde olduğunu unutmayın. Son olarak, alkol yasaları biraz güncel değil ve dini, kültürel veya etnik çeşitlilik eksikliği var. Yine de, çaba gösterirseniz birkaç güzel arkadaş bulabileceğinize inanıyoruz.

9. Utah

 

Utah’a taşınmayı mı düşünüyorsunuz? Anlıyoruz. Devlet, olağanüstü yaşam standardı, düşük suç oranı ve pitoresk manzarasıyla öne çıkıyor. Utah, bitişik Colorado’dan daha ucuzdur, ancak karşılaştırılabilir hava ve nefes kesici zirvelere maruz kalma sunar.

Utah’ın iş piyasası sağlıklıdır ve vatandaşları genellikle yüksek bir yaşam standardına sahiptir. Salt Lake City ve Provo, sürekli olarak en sağlam iş piyasalarına sahip şehirler arasında sıralanıyor.

Utah’a canlı bir sosyal atmosfer arayışı içinde gidiyorsanız, Salt Lake City’ye hayran kalacaksınız. Sundance Film Festivali her yıl bölgeye harcayacak ve yatırım yapacak çok parası olan zengin bir kalabalığı çekerek eyalet ekonomisini canlandırıyor. Film izlemekten veya ünlüleri görmekten hoşlanıyorsanız, burası tam size göre.

8. Michigan

 

Size karşı dürüst olacağız: Burada kışlar çok soğuk ve yazlar dayanılmaz derecede nemlidir. Bunun dışında Michigan, çeşitli güçlü nedenlerle ikamet edilebilecek müthiş bir eyalettir.

Basitçe söylemek gerekirse, her şeye sahip bir devlettir: hepsi büyüme şansı ile eşleştirilen en yüksek kaliteli kültürel varlıklar, kartpostal değerinde doğal özellikler, gelişen şehirler ve eğlence etkinlikleri. Ve makul yaşam maliyetini de unutmayalım.

Burada sanat ve kültürle dolu büyük şehirleri gezebilir ve hayran kalabilirsiniz; geniş çiftlikler; küçük göller; ve geniş ormanlık alanlar. Sonuç olarak, Michigan, birine hayata yeni bir bakış açısı kazandırabilecek bir eyalettir.

7. New York

 

New York eyaleti, New York şehrini oluşturan metropolitan alandan çok daha fazlasıdır. Geniş bir mirasa ve sayısız büyüleyici noktaya sahip büyük bir eyalettir ve müzik performanslarından, sanattan ve kültürden hoşlanıyorsanız, yaşamak için en iyi yerlerden biridir.

Ayrıca, eyaletin en kuzeydeki bölgeleri, ünlü Appalachian Trail’in muhteşem bir bölümünü içerdikleri için yürüyüşçüler ve doğa severler için bir Mekke olarak kabul edilmektedir.

FBI verilerine göre, New York eyaleti diğer eyaletlerin geri kalanından çok daha düşük bir suç oranına sahip. Evet, New York City’nin suçluluğunun tüm eyalete korkunç bir itibar kazandırdığı zamanı hatırlıyoruz, ancak bunların hepsi ortadan kalktı.

Bütçeye uygun bir ev mi arıyorsunuz? New York eyaletindeki tüm konut fiyatlarının NYC’deki kadar pahalı olduğunu varsaymayın. New York eyaletinde tipik bir ev yaklaşık 371.880 dolar.

6. Minnesota

 

Minnesota, 5,7 milyon nüfusuyla Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok nüfusa sahip 22. eyalettir ve 87.014 mil kare ile aynı zamanda en büyük eyaletlerden biridir. Beş milli park, 76 eyalet parkı ve 10.000’den fazla göl ile Minnesota’nın güzel dış mekanlarının oraya taşınmak için en iyi sebeplerden biri olduğunu görmek kolaydır.

Bununla birlikte, buradaki her şey, ikiz şehirlerin büyüleyici çiftine odaklanmıştır: Minneapolis ve St. Paul, aralarında 9 milden daha az mesafe vardır. O kadar yakınlar ki neredeyse aynı şehir olabilirler ama daha farklı olamazlar.

İyi haber şu ki, İkiz Şehirler dünyadaki Fortune 500 şirketleri için en kalabalık yerlerden biri, ancak sonuç olarak yüksek bir fiyat etiketi ile geliyorlar. Örneğin Minneapolis’te bir daire ayda yaklaşık 1.500 dolara mal olacak. Ve bu, örneğin New York City’den çok daha ucuz olmasına rağmen, yine de önemsiz bir mesele değil.

5. Massachusett

 

Massachusetts’in acımasız kışlarından kurtulmanın bir yolunu bulabilirseniz, ülkenin en güzel yazlarından bazılarıyla ödüllendirileceksiniz. Ancak, keyifli yazlarına ek olarak, eyalet mükemmel ve canlı sonbahar manzarasıyla ünlüdür. Bize güvenmiyorsanız, Google “Fall in Massachusetts” hemen ve neden bahsettiğimizi anlayacaksınız.

Birinci sınıf okulları sayesinde ( Harvard’dan bahsetmek yeterli ), Massachusetts zengin kültürü, ileri görüşlü vatandaşları ve hayranlık uyandıran ortamı nedeniyle yaşamak için zorlayıcı bir yerdir. Deniz ürünlerini sever misin? Devlet, özellikle kabuklu deniz ürünleri ile ünlüdür, bu nedenle damak zevkinize uygun birçok yemek olacaktır

Güçlü bir yüksek teknoloji sektörüne, vasıflı bir işgücüne ve çiftçilik, ticaret ve balıkçılık gibi güçlü temel endüstrilere sahip olduğu için bölgenin ekonomisi iyi durumda.

4. New Hampshire

 

Genellikle Granit Eyaleti olarak adlandırılan New Hampshire, Kanada sınırına yakın bir yerde bulunur ve yaklaşık 1,36 milyon kişiye ev sahipliği yapar. Geniş, bozulmamış ormanlardan ve yüksek dağlardan canlı, gelişen şehirlere kadar muazzam bir karaktere sahip küçük bir eyalettir.

Kurucu 13 ilden biri olarak, eyaletin çarpıcı manzarası tarihi kasaba ve köylerle bezelidir. Ayrıca, New Hampshire’da, diğer birçok ABD yargı bölgesinde nadir görülen sayısız hükümet düzenlemesi vardır. Bireysel gelir üzerinde devlet vergisi olmadığı gibi mal ve hizmet vergisi de yoktur.

New Hampshire, güzellik açısından zengin ve sessizliği arayan yerler ile dolu, taze bir eyalettir. Başkaları tarafından kelimenin tam anlamıyla bombalanmaktan hoşlanmıyorsanız, burada yaşamak imrenilen temiz bir nefes olabilir.

3. Kuzey Dakota

 

Kuzey Dakota, nefes kesici manzaraları, olağanüstü vahşi yaşamı ve nazik sakinleri nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok arzu edilen eyaletlerden biridir.

Asgari suç oranları, erişilebilir gayrimenkuller, daha kısa yolculuk süreleri ve düşük yaşam maliyetleri ile sakin bir çayır cennetinde yaşamak istiyorsanız, Kuzey Dakota herkes için olmasa da mükemmel bir seçenektir.

Kuzey Dakota, bol iş olanakları ve mükemmel bir eğitim sistemi ile ülkenin en düşük işsizlik seviyelerinden birine sahiptir. Devletin başlıca işletmeleri petrol, doğal gaz ve tarımdır, ancak sanayi ve teknoloji son zamanlarda büyük oyuncular olarak ortaya çıkmıştır.

Ayrıca, burada yaşayanların kabul edilemez bir mali yük taşıması gerekmediği için burada yaşamanın maliyeti makul. Tüm bu özellikleri birleştirin ve herkes kişisel, profesyonel ve finansal seviyelerde başarıya ulaşabilmelidir.

2. New Jersey

 

New Jersey zaten dikkatinizi çekmediyse, olmalıdır. Bu Doğu Kıyısı mücevheri, dünyanın her yerinden insanları olağanüstü okullar ve hastaneler, eğlence etkinlikleri, çeşitli manzaralar ve daha fazlasını arayanları cezbetme eğilimindedir.

Eyalet, New York City veya Philadelphia’ya kısa bir tren yolculuğu da dahil olmak üzere her yönden kentsel alanlara yakındır ve rustik ve metropol, zarafet ve tarihin canlı bir birleşimidir. Küçük bir eyalet için New Jersey her şeyi sunuyor.

Genellikle ülkenin en iyi meyve ve sebze tedarikçileri arasında yer alır ve tarladan sofraya kaliteyi seviyorsanız oturmak için harika bir yerdir. Ayrıca, eyalette ofisleri veya üsleri olan çok sayıda şirket nedeniyle New Jersey’de iş bulmak zor değil ve 4,5 milyon insanı güvenli bir şekilde iş sahibi yapıyor.

1. Washington

 

Muhteşem Washington eyaleti, ulusun sol üst bölgesinde, çam ormanları, görkemli dağlar ve geniş vadilerle çevrilidir. Bu nedenle, Kuzeybatı Pasifik’in çarpıcı güzelliğinin, oraya taşınmak isteyen çoğu insan için büyük bir çekicilik olduğuna şüphe yok.

Burada, açık hava eğlencesi için sınırsız alternatifler, çok sayıda istihdam olanağı, canlı bir küçük işletme kültürü ve çeşitli konut seçeneklerine sahip olacaksınız. Ve kesinlikle Washington’da yaşamanın bir avantajı olan gelir vergisi eksikliğini de unutmayalım.

Seattle-Tacoma-Bellevue metropol bölgesinin, Microsoft ve Amazon’un önemi, genişleyen Google ayak izi ve havacılık devi Boeing’in önemi göz önüne alındığında, devletin gelişen iş sektörünü besleyen ekonomik motor olması şaşırtıcı değil.

Seattle aynı zamanda Alaska Havayolları ve Starbucks’ın genel merkezi ve ABD’deki en büyük tarım üreticilerinden biridir. Ancak, tereddüt etmeden, Washington’da yaşamanın maliyeti yüksektir. Örneğin, Seattle’daki medyan kira, iki yatak odalı bir daire için 2.100 dolar. Merak ediyorsanız, bu ulusal ortalamanın %80 üzerinde şaşırtıcı bir orandır.

Çözüm

Yer değiştirmek ciddiye alınması gereken bir konudur, bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanabilecek en iyi 20 eyalet hakkında bu kapsamlı rehberi derledik. Taşınmanın hayatınızdaki bir sonraki adım olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacağını ve ev diyebileceğiniz en harika yerler hakkında size fikir vereceğini umuyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *