Android 11, Kamera Seçici İşlevini Kaldırıyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Android 11, Kamera Seçici İşlevini Kaldırıyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android 11, Kamera Seçici İşlevini Kaldırıyor

Kullanıcıların güvenliği ve gizliliği söz konusu olduğunda Android uzun bir yol kat etti. Bununla birlikte, mobil işletim sistemi için artan güvenlik ile birlikte bazı özellikleri engelleyen birkaç kısıtlama gelir.

Benzer bir hareketle, yeni Android 11 ile şirketin, kullanıcıların diğer uygulamalar adına fotoğraf veya video çekmek için üçüncü taraf kamera uygulamalarını seçme olanağını engellediği bildiriliyor .

Android 11 Geliştirici Önizleme Logosu

Fotoğraf çekmek için bir uygulama kullandığınız ancak uygulamanın birincil amacı fotoğrafçılık değilse, fotoğraf çekmek için telefonunuzda yüklü uygulamaların bir listesini size sunacaktır. Ancak şimdi, Android 11 ile seçenek göstermeyecek ve fotoğraf çekmek için doğrudan yerleşik kamera uygulamasını açacak.

Bu, Android 11’de olduğu gibi oluyor, şirket üç özel amacı kaldırıyor – VIDEO_CAPTURE, IMAGE_CAPTURE ve IMAGE_CAPTURE_SECURE. Bu nedenle, bu eylemler artık ön yükleme kamera uygulamasıyla, aralarından seçim yapabileceğiniz seçenekler verilmeden gerçekleştirilecektir.

Android 10: Android Q'nun resmi adı sonunda belli oldu

İken Google bu üç amaçları kaldırmak için bir neden olarak gizliliğini ve güvenliğini gerekçe, şirket bir güvenlik veya gizlilik alakalı bir konudur neden herhangi bir ayrıntı sunmamıştır.

Mevcut Android 11 beta sürüm sürümü, bu yeni zorunlu davranışa sahiptir. Android CTS’nin (Uyumluluk Test Paketi) bunu gerektirip gerektirmediği veya OEM’lerin önceki kurallara geri döndürmesine izin verilip verilmeyeceği görülüyor, ancak bu olasılık zayıf görünüyor.

 

                                                           DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                           GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: