«
indir (6)

Google’ın Android 12’yi bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun öncesinde marka her zamanki gibi Beta sürümlerini yayınlayacak. Birkaç rapor , şirketin bu sefer getirmeyi planladığı özellikleri ortaya çıkardı . Şimdi, bir 9to5Google raporu , yenilenmiş bir Otomatik Döndürme özelliği alabileceğini söylüyor.

Google ‘olarak adlandırılan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor Akıllı Autorotate ait’ nezaket XDA . Özellikler henüz bilinmemekle birlikte, 9to5Google bunun yüz tabanlı olabileceğini söylüyor. Yani, öne bakan kamerayı kullanarak, ekran yüz yönünüze göre otomatik olarak döndürülecektir.

Yüzün konumunu tanımak için Google, ön kamera sensörünün kullanıcının yüzünün görüntüsünü yakaladığı bir algoritma kullanabilir. Google, verileri çoğunlukla yerel olarak yakalayacağı / işleyeceği için gizlilik sorunlarından korkmanıza gerek yok.

Geçmişte, Autorotate özelliği can sıkıcı kullanıcı payına sahipti. Örneğin, yan yatarken portre ve manzara modu arasında geçiş yapıyorsanız, eğdiğinizde manzara moduna geçecektir. Ancak, yüzünüz hemen telefona dönük olacaktı.

Android 12, Yüz tabanlı Otomatik Döndürme özelliğini getirebilir

Bu, Otomatik özelliğini bazen işe yaramaz hale getirir. Her neyse, raporun dediği gibi, Android 12’deki Akıllı Otomatik Döndürme / Yüz tabanlı Otomatik Döndürme, Google Duo gibi diğer uygulamalarda bulunan yüz şekli algoritmalarını kullanabilir.

Ayrıca, Google onu son sürüme getirecekse , diğer cihazlarda başlatılmadan önce ilk olarak Google Pixels’e sunulmalıdır .

Android 12, beklediğimizden çok daha fazla değişiklikle harika bir yükseltme olacak şekilde şekilleniyor. Alphabet’e ait şirket, Material NEXT tasarımına sahip yeni AOSP’yi , yenilenmiş Bildirim gölgeli yeni kullanıcı arayüzünü , özel bir Oyun Modu, tek elle Mod, Her Zaman Açık Ekran değişiklikleri ve daha fazlasını planlıyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *