Android Auto İçin Sevindiren Gelişme! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Android Auto İçin Sevindiren Gelişme!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Auto İçin Sevindiren Gelişme!

Google, geçtiğimiz yıllarda Android Auto kablosuz bağlanma özelliğini kendi cihazları için kullanılabilir hale getirmişti. Samsung Galaxy modellerinde de kullanılabilen kablosuz bağlanma özelliği, Android 11 ile birlikte tüm cihazlarda kullanılabilir duruma gelecek.

auto

Android Auto İçin Kablosuz Bağlanma Özelliği Müjdesi!

2018 yılında tanıtılan özellik ilk olarak Google Pixel modelleri için kullanılabilir hale gelmişti. Bir süre sonra Samsung Galaxy serisi ile karşımıza çıkan kablosuz bağlanma özelliği birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyordu.

Bugün Android Auto destek sayfasını güncelleyen şirket, Android 11 ile birlikte özelliğin tüm cihazlar üzerinden kullanılabilir olacağını not düştü. Android 11.0’a sahip herhangi bir akıllı telefonun kablosuz bağlanme özelliğini kullanabileceğini belirten Google, özelliğin kullanılabilmesi için 5 GHz Wi-Fi gerektiğinin altını çiziyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan araç içi 5 GHz Wi-Fi ile ilgili bazı kurallar nedeniyle ne yazık ki Android 11 işletim sistemi olsa dahi bazı araç sahipleri kullanamayacak. Ayrıca Rusya ve Japonya gibi yasaklı ülkelerde de bu özellik devre dışı olacak.

auto

BMW, Audi ve Mercedes gibi otomobil üreticileri araçlarının uyumlu hale gelebilmesi için güncellemeleri sunmaya başladı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: