«
gfbf

Android Otomatik Doldurma Özelliğinin Yüz Tanıma ve Parmak İzi Okuma Opsiyonuna Kavuştuğu Açıklandı;

Artık Şifreleriniz Daha Güvenli!

Google, Android’de oturum açma kimlik bilgilerinin otomatik doldurulması için biyometrik kimlik doğrulamayı kullanıma sunacağını açıklamıştı. Bazı telefonlar Android otomatik doldurma özelliğine sahip olsa da, Google ayrıntıları doldurmadan önce biyometrik doğrulama veya şifre istemediğinden uygulama güvensizdi. Bu, kilidi açılmış bir cihazdaki uygulamalara ve hizmetlere giriş yapmak için otomatik doldurma özelliğini kolayca kullanabileceği anlamına geliyordu.

Android Otomatik Doldurma Yüz Tanıma ve Parmak İzi Özelliğine Kavuşuyor!

Google, Play Services güncellemesi ve sunucu tarafı güncellemesi ile Android 10 ve daha yeni cihazlarda otomatik doldurma için biyometrik kimlik doğrulamasını kullanıma sundu. Özellik, Ayarlar -> Google -> Otomatik doldur -> Google ile otomatik doldur -> Otomatik doldurma güvenliği altında yer alıyor. Bu bölümde başka şifre uygulamaları varsayılan olarak etkinleştirilmiş olsa da, oturum açma kimlik bilgileri için biyometrik kimlik doğrulamasını değiştirme seçeneğini bulabileceksiniz.

Android Otomatik Doldurma Yüz Tanıma ve Parmak İzi Özelliğine Kavuşuyor!

Özellik cihazınıza sunulduysa, oturum açma bilgilerinizi gerektiren herhangi bir uygulamayı açabilirsiniz ve sizden biyometrik kimlik doğrulamasını kullanarak kimliğinizi doğrulamanız istenecektir.

Android Otomatik Doldurma Yüz Tanıma ve Parmak İzi Özelliğine Kavuşuyor!

Hangi cihazı kullandığınıza bağlı olarak bu, parmak izi, retina veya yüz kimlik doğrulaması kullanılarak yapılabilir. Tüm süreç oldukça sorunsuz bir şekilde gerçekleşir ve tüm otomatik doldurma sürecini güvenli hale getirir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Zehra Canbaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *