«
39273-75116-000-lead-Touch-ID-in-screen-xl

Gelecekteki Apple iPhone’lar, Touch ID parmak izi okuyucusu ve ekrana gömülü antenler içeren daha büyük ekranlarla gelebilir . Bu, daha iyi WiFi ve hücresel bağlantı sunabilir ve şirketin cihazları için alımı artırabilir.

Bir AppleInsider raporuna göre , Cupertino merkezli dev, kullanıcılarına daha iyi sinyal alımı sunarken aynı zamanda güvenli bir kullanıcı kimlik doğrulama sistemi sunmaya çalışıyor olabilir. Bu aynı zamanda daha ince çerçevelere ve çentiklere yol açarak müşterilerine daha fazla ekran alanı sunacaktı. Şirket bunu, hem Touch ID’yi hem de antenleri ekranın altına yerleştirerek başarabilirdi.

Apple, Antenleri ve Dokunmatik Kimliği Ekrana Yerleştirmek Adına

Geçmişte, Apple’ın Touch ID sistemi için bir ekran parmak izi okuyucusu üzerinde çalıştığı birçok kez bildirilmişti. Geçen yıl boyunca akustik görüntüleme, kızılötesi ve daha fazlası gibi konulara değinen çeşitli patentler ortaya çıktı. Dahası, bu özellikler, bilinen analist Ming-Chi Kuo’nun birçok söylentisine ve iddiasına ve Twitter’daki sızıntılarına da konu oldu.

Ekranın altında bulunan Dokunmatik Kimliğin yanı sıra şirket, ekrana bir RF anteni yerleştirmek için bu katmanları kullanmayı kapsayan ilgili patentler için başvuruda bulundu. Sinyaller, WiFi ve hücresel antenlerin açığa çıkmasını gerektirdiğinden, tek bir ince bant üzerinde tüm tarafı kaplayan bir antene sahip olmak, cihazın bağlanabilirliği ve alımı için daha iyidir. Bu, Apple’ın “Ekrana Entegre Edilebilir Hibrit Şeffaf Anten” başlıklı son patentinde açıklanmıştır.

Apple, Antenleri ve Dokunmatik Kimliği Ekrana Yerleştirmek Adına

Patent başvurusu, “Günümüzün kablosuz sistemleri , daha küçük çerçeveli veya çerçevesiz ekran çözümüne sahip bir uçtan uca ekran elde etmek için çabalıyor. Özellikle akıllı saatler, akıllı gözlükler veya akıllı sağlıkla ilgili izleme cihazları gibi giyilebilir cihazlar için ekran küçüktür ve kablosuz radyoların sayısı artıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Hilal Koru

    Apple da parmak izi ekranda mı olur ne kadar saçma geldi bana bu fikir bence gereksiz arkadasında olsa tamam da ekranda parmak izi saçma bence baya