«
iphone-12-lightning-kablosu-ortaya-cikti

İle Apple iPhone 12 panelleri, şirket esas olarak bir kutu içinde varmayı edeceğini tüm aksesuarları kaldırıldı. Ancak görünen o ki, bazı yerel yasalar Cupertino merkezli devin Brezilya’daki bu uygulamayı takip etmesini engelliyor.

Daha önce, Apple’ın yerel yasalar nedeniyle Fransa’da dahil olan EarPod’larla birlikte iPhone’ları göndermeye zorlandığını bildirmiştik . Şimdi, Brezilya’nın São Paulo eyaletinin şirketi temelde yeni iPhone’larını dahil edilen aksesuarla birlikte göndermeye zorlamasının ardından Brezilya’da da benzer bir durum meydana geldi.

Apple iPhone 12 Öne Çıkanlar Bir göre 9to5Mac raporunda, yerel haber ajansları kamu tüketici koruma ajansı iPhone kutusundan güç adaptörünün çıkarılması sormasının.

iPhone 12 özellikli

Ajansa göre, şirket, şarj cihazlarını kutudan çıkarmanın çevreye herhangi bir şekilde yardımcı olacağına dair yeterli kanıt sağlamadı. Ayrıca Apple, üçüncü şahıs şarj cihazları satın alan tüketicilere aynı teknik desteği sunacağını garanti etmemiştir.

iPhone 12 Serisinin En Pahalı Olduğu Ülke Belli Oldu - İncehesap.com | Blog

 Şu anda ajans, Apple’ın ülkede para cezası ile karşı karşıya kalmaması için yarına kadar gelmesi gereken yanıtını bekliyor. Karar sadece São Paulo Eyaletine özel olsa da, Brezilya Ulusal Tüketici Sekreteri, şirketin şarj cihazlarıyla birlikte iPhone satması için bunu ülke çapında uygulamayı düşünüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *