Apple iPhone 12 gönderileri 2021'in 1. çeyreğinde yıllık% 38 artacak | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple iPhone 12 gönderileri 2021’in 1. çeyreğinde yıllık% 38 artacak

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple iPhone 12 gönderileri 2021'in 1. çeyreğinde yıllık% 38 artacak

Apple iPhone 12 serisi başlatmak dünya genelinde büyük bir resepsiyon gördü. Şimdi analistler, şirketin yeni ürün serisi için sevkiyatlarda yıllık yüzde 38’lik bir büyüme göreceğine inanıyor.

AppleInsider raporuna göre , Cupertino merkezli dev, gelecek yılın ilk çeyreğinde montaj ortaklarıyla siparişlerini artırdı. İPhone 12 serisi, pazarda şu ana kadar büyük bir başarı yakaladı ve önümüzdeki yıl da talep ivmesinin devam etmesi bekleniyor. Üstelik bu talebin 2021 yılına kadar da bir süre tutarlı kalması bekleniyor.

Analistin tahminine göre, 2021’in ilk çeyreğinde sevkiyat sayısının 51 milyon civarında olması bekleniyor. Bu rakam, rakamın yaklaşık 47 milyon adet olduğuna inanan önceki raporlardan daha yüksek. Gönderilerdeki artışın öncelikle temel iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için olması bekleniyor . Alt uç iPhone 12 mini’nin bu dönemde sevkiyatlarının nispeten değişmeden kalacağı tahmin ediliyor.

elma

Apple için önemli bir pazar, iPhone 12 serisinin 6 milyondan fazla biriminin yalnızca Kasım 2020’de bölgede sevk edildiğini ortaya koyan verilerle Çin. Bu rakam, toplam pazar payının yaklaşık yüzde 20’sini oluşturdu ve bu da birkaç yıl içinde yeni bir zirveye işaret ediyor. Buna ek olarak, şirket şu anda yıllık% 13’ten 79 milyon adet üretmeyi hedefliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: