«
iPhone-12-555-660x371

Apple iPhone 12 Bu gecikmiş bir lansman karşı karşıya ama yine sadece piyasaya çıkış tarihinden itibaren iki hafta içinde dönüm noktasına ulaşmak için yönetici şirkete rağmen geldiğinde Ekim 2020 yılında dünyanın en yüksek satış 5G akıllı telefon modeli haline sahiptir.

Apple iPhone 12, Piyasaya Sürülmesinden Sadece İki Hafta Sonra Dünyanın En Çok Satan 5G Akıllı Telefonu Oldu

Temel iPhone 12 modeli, Ekim 2020’de yüzde 16’lık küresel 5G akıllı telefon pazar payı ile liderliği ele geçirdi. Benzer şekilde, Cupertino merkezli devin üst uç iPhone 12 Pro yüzde 8 pazar payıyla ikinci oldu. Bir bakış açısına göre, bu ay içinde en çok satan üçüncü 5G akıllı telefon , Apple’ın hakimiyetini gösteren sadece yüzde 4’lük bir pazar payına sahip olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G oldu.

Bir Counterpoint Research raporuna göre, yalnızca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, Ekim ayındaki toplam 5G akıllı telefon satışlarının yaklaşık dörtte birini oluşturdu. Özellikle, iPhone 12, Ocak ve Ekim 2020 döneminde 5G akıllı telefonun en çok satan ilk 10 listesine girdi. Listede yedinci sırada yer alan Apple cep telefonu, cihaz yalnızca iki hafta boyunca mevcut olduğundan ve bu önemli bir başarıdır. hatta envanter ve stok sorunları yaşadı.

Apple iPhone 12, Piyasaya Sürülmesinden Sadece İki Hafta Sonra Dünyanın En Çok Satan 5G Akıllı Telefonu Oldu

Raporda, iPhone 12 serisinin büyük satışları için özellikle iOS kullanıcıları için 5G yükseltmelerine yönelik büyük bastırılmış talebin birincil nedenlerinden biri olduğu belirtiliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *