Apple, iPhone 12 Serisi Modellerini Önümüzdeki Yıldan İtibaren Hindistan'da Üretebilir | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple, iPhone 12 Serisi Modellerini Önümüzdeki Yıldan İtibaren Hindistan’da Üretebilir

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, iPhone 12 Serisi Modellerini Önümüzdeki Yıldan İtibaren Hindistan'da Üretebilir

Apple, üretim tesislerini çeşitlendirmek ve Çin’e olan bağımlılığı azaltmak amacıyla odak noktasını Hindistan pazarına kaydırmış gibi görünüyor. Şirket Hindistan’da iPhone 11 üretmeye başladıktan sonra, gelecek seriler ülkede de üretilebilir.

Gibi raporları başına , Apple mid-2021 dan “Yapımı Hindistan’da” iPhone 12 serisi modeller üreten başlayabileceğini speküle ediliyor. Üretimin, Apple için fason üretici olan Tayvanlı Wistron şirketi tarafından işletilen Bengaluru’daki yeni Narasapura fabrikasında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Apple iPhone 12 İşlemek

Ayrıca şirketin, yaklaşık 10.000 çalışanı işe almak istediği için yaklaşık 2.900 krorluk yatırım yapabileceği de bildiriliyor. Bu tesiste halihazırda yeni bir proje çalışılırken, tesisin birkaç ay içinde üretime başlaması bekleniyor.

Bu, Apple’ın iPhone 11 ve iPhone XR modellerini bir araya getirmek için kullandığından farklı bir tesis. Bu telefonların her ikisi de Foxconn tarafından Chennai’deki fabrikada üretiliyor ve bu yıldan itibaren iPhone SE 2020 modellerini yapmaya başlaması bekleniyor .

İPhone 12 modelleri Hindistan’da üretiliyorsa, Apple cihazlarda yüzde 22’lik bir ithalat vergisinden kaçınabileceğinden , aynı fiyatlandırma daha düşük olabilir . Hindistan’daki Apple iPhone fiyatlandırmasının dünyadaki en yüksek fiyatlar arasında olduğu göz önüne alındığında dikkate değer.

Apple Etkinlikleri - Eylül 2019 Etkinliği - Apple (TR)

Yaklaşan iPhone 12 serisine gelince, resmi lansman etkinliği Apple tarafından da onaylandığı üzere birkaç hafta ertelendi. Raporlar, lansmanın 12 Ekim’de gerçekleşebileceğini, ön rezervasyonun aynı hafta başlayacağını ve temel modelin sevkiyatlarının bundan bir hafta sonra başlayacağını gösteriyor.

Ancak tüm modellerin birlikte satışa çıkması beklenmiyor. O rapor ediliyor iPhone 12 Pro iPhone 12 dahil sanatçısını diğer modeller, olurken ekim kendisinde satın alınabilecek.

 

                                                      DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                      GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: