Apple Music Hızla Büyüyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple Music Hızla Büyüyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Music Hızla Büyüyor!

Apple Music ile Spotify arasındaki fark kapanmaya başladı. Spotify hali hazırda müzik uygulamaları pazarının açık ara lideri konumunda. Ancak son dönemde Apple MusicSpotify karşısında çok daha hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış görünüyor. Özellikle son dönemde Apple Music abone sayısı dikkate değer bir şekilde artmış görünüyor.

.

Apple Music abone sayısı Spotify’ı yakalayabilir mi?

 

Spotify özellikle pandemi sürecinde bir çok rakibine karşı durmakta zorlandı. Her ne kadar müzik uygulamaları pazarının en büyük oyuncusu olsa da, Apple Music kendi platformu üzerinde Spotify ile olan açığı kapatmaya başladı.

.

Ortaya çıkan rakamlara bakılırsa Spotify‘ın pazar payı ile Apple Music arasındaki fark kapanmaya başladı. Son çeyrekte Spotify yüzde 6 gibi bir büyüme rakamı ile karşımıza çıktı. En büyük rakibi olan Apple Music ise yüzde 10 gibi bir büyüme rakamı gerçekleştirdi.

apple music spotify, apple music abone sayısı

Bu yüzde 4 civarında gerçekleşen fark, iki platformun arasında bulunan dev farkı henüz eritebilmiş değil. Ancak uzmanlar rakamların, Apple Music platformunun, iPhone kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmeye başladığını gösterdiği görüşünde. Bu tercihin sebebi olarak ise Apple kullanıcılarının iOS tabanlı uygulamalara daha fazla güvenmeye başlamasından kaynaklandığı düşünülüyor. Özellikle iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre daha fazla harcama yapması da bu pazarı daha da kıymetli yapıyor.

.

Buna karşın Spotify, abone sayısıyla halen Apple’ın Music uygulaması karşısında büyük bir avantaja sahip. Şu an için Spotify 138 milyon ücretli abone sayısıyla zirvede. Apple Music ücretli abone sayısı ise 82 milyon gibi zirvenin oldukça uzağında yer alıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: