Küresel Apple Smartwatch, akıllı saat sevkiyatları, yeni bir Covid-19 salgın dalgası nedeniyle dördüncü çeyrekte hafif düşüş gösterdi ve neredeyse tam bir yıl geçirmedi. Yine de, Apple’ın orta sınıf Apple Watch SE’si de dahil olmak üzere, başkalarının amiral gemisi olmayan akıllı saatlere daha fazla vurgu yapmasına neden olabilecek birkaç parlak nokta vardı.

.

Smartwatch gönderileri salgın nedeniyle 2020'de durdu, ancak birkaç parlak nokta vardı

.

Counterpoint Research’ün en son Global Akıllı Telefon Gönderileri İzleyicisine göre Apple, tatil çeyreğinde en iyi akıllı saat üreticisi konumunu daha da sağlamlaştırdı. Apple, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla pazar payını yüzde altı büyütmeyi başardı. Samsung, payını yüzde bir artırırken, Huawei ve Fitbit gibi diğer büyük oyuncular 2019’un 4. çeyreğine kıyasla ya pazar payını kaybetti ya da büyüme yaşamadı.

.

Apple Smartwatch Gönderileri Salgın Nedeniyle 2020'de Durdu, Ancak Birkaç Parlak Nokta Var!

.

Counterpoint kıdemli analisti Sujeong Lim , Eylül ayında tanıtılan Apple Watch Series 6’nın orta sınıf alternatifi Apple Watch SE’ye büyük övgüde bulundu . Lim, SE’nin Samsung dahil diğerlerini, benimsemeyi kitle pazarına yaklaştıran benzer varyantlar yayınlamaya teşvik edeceğine inanıyor.

.

Apple Watch SE, Apple Watch Series 6’nın verdiği 399 dolardan biraz daha düşük olan 279 dolardan başlıyor, ancak aynı zamanda her zaman açık ekran, EKG işlevi ve saf işlem gücü gibi bazı temel özelliklerden de ödün vereceksiniz.

.

Lim ayrıca, önümüzdeki üç ila dört yıl içinde, Oppo gibi bütçe oyuncularının önemli pazar payı kazanabileceğini ve artan rekabet yoluyla fiyatları düşürmeye yardımcı olabileceğini belirtiyor.

.