«
indir (2)

Apple geçtiğimiz günlerde artık satın alınabilen yeni dördüncü nesil iPad Air’i tanıttı. Şimdi, yeni bir podcast’te , Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Bob Borchers ve Donanım Mühendisliği Başkan Yardımcısı John Ternus, tabletin geliştirme sürecini duyurdu.

Yeni iPad Air’den bahseden Bob Borchers , güç düğmesine çok daha küçük bir form faktörüne yerleştirilmiş Touch ID sensörünün “inanılmaz bir mühendislik başarısı” olduğunu ifade etti. Dar en-boy oranının, sensörün parmak izinin daha geniş bir görüntüsünü yakalamak adına “inanılmaz derecede hassas” olması gerektiği göz önüne alındığında, bunu zorlu bir uygulama haline getirdiğini söylüyor.

Yeni iPad Air ülkemizde kaç para? - Pembe Teknoloji

Öte yandan John Ternus, muhafazanın üst kısmına yerleştirilen hücresel modeldeki Touch ID sensörünün ve antenin, her ikisi de olduğu için birbirine karışmaması için çok çaba sarf edildiğini bahsediyor.Sensörün önceki modellerle aynı seviyede güvenlik sağladığından emin olmak adına “sert silikon ve mühendisliğin” gittiğini de sözlerinin devamında ifade etti.

Borchers bunun dışında , Neural Engine’in piyasaya sürülmesi sayesinde yeni iPad Air’in cihaz üzerinde daha yüksek bir işlem gücüne sahip olduğunu belirtti. Bunun dışında, kullanıcılar için daha fazla gizlilik ile birlikte daha güçlü yetenekler getiriyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *