Donanım Haberleri

Apple’ın Yeni Nesil AirPods’unda Olacak Sağlık Detayları Şaşırtıyor

Apple’ın yeni nesil AirPods‘unda olacak sağlık detayı internete sızdırıldı. Biliyorsunuz ki şirket şu sıralar AirPods Studio ile gündemdeki yerini koruyor. Apple akıllı saatleriyle dikkat çektiği sağlık alanına AirPods ile dahil olmayı planlıyor gibi gözüküyor. İşte Apple AirPods sağlık detayı ile ortaya çıkanlar:

.

  airpods

.

Apple AirPods Sağlık Detayı Dikkatleri Üzerine Çekiyor

.

Yeni nesil AirPods için geleceği söylenen, Apple’ın akıllı saatlerinde yer alan kandaki oksijen seviyesinin ölçülmesiyle birlikte kalp atış hızı hesaplanması gibi özelliklerin ölçümü daha kolay hale gelebilir. Yeni AirPods modeli için ortaya atılan sağlık detayı bu noktada dikkat çekiyor zira bu kablosuz kulaklığı daha da akıllandırmak anlamına geliyor.

.

airpods

.

Söz konusu ortaya çıkan yeni bilgiler ışığında Apple’ın gelecek nesil AirPods modellerine birkaç yıl içinde AirPods’lara bir “ortam ışık sensörü” eklenecek gibi görünüyor. Bu sensör sayesinde biraz önce yukarıda saymış olduğumuz özellikleri kazanacağı söyleniyor. ALS olarak olarak adlandırılan bu sensör, başka donanım özellikleriyle birleşmesiyle Apple Watch ile entegre olarak çalışabilecek.

.

Elbette söylentiler bununla da sınırlı kalmıyor. Yine bu sensör sayesinde kulaklığın kafa hareketlerinin de algılanabildiği aktarılıyor. Söz konusu özellikler eğer eklenirse Apple’ın yeni nesil AirPods’ları teknolojik açıdan oldukça gelişecek gibi görünüyor.

.

En yakın zaman içinde Apple’ın AirPods Pro modeli kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve iyi satış rakamlarına ulaştığını duyuran şirket, eğer bu hamleyi gerçekleştirirse kablosuz kulaklıklar noktasında rakipleriyle arasında gerçekten çok büyük bir fark yaratabilir.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: