Donanım Haberleri

Microsoft’tan Linux Tabanlı Azure Sphere’i Hackleyebilene 100 Bin Dolar Ödül

Microsoft, IoT cihazlar için geliştirdiği Linux tabanlı Azure Sphere OS’u hackleyebilen araştırmacılara resmi olarak ödül vereceğini açıkladı. Şirket, ödüllü yarışma kapsamında kritik açıkları bulan katılımcılara 100 bin dolara kadar ödeme yapacağını açıkladı.
.
.

Microsoft, güvenlik araştırmacılarını Azure Sphere OS‘un temelini oluşturan özel Linux işletim sistemini hacklemeye davet ediyor. Yazılım devi, Azure Sphere Security Research Challenge kapsamında Linux tabanlı işletim sistemini etkileyen kritik açıkları bulanlara, 100 bin dolara kadar ödül verecek.

.

Microsoft’un nesnelerin interneti (IoT) için Linux tabanlı platformu olan Azure Sphere, geçtiğimiz yıl Build Geliştirici Konferansı’nda açıklandı ve nispeten yeni bir sistem. Starbucks gibi işletmeler, kahve çekirdeği türü, kahve sıcaklığı ve su kalitesi ile ilgili verileri takip eden mağaza ekipmanları için Azure Sphere’i kullanıyor.

.

Microsoft’un Azure Sphere OS araştırma programında büyük ödül Tam 100 bin dolar

.

azure sphere

.

Araştırmacıların yarışmaya katılmak için 15 Mayıs’a kadar Microsoft’un ödül programına kayıt yaptırmaları şartı var. Yarışma, 1 Haziran ile 31 Ağustos arası yapılacak. Microsoft, Azure Pluton ve Azure Secure World’de kod yürütebilenlerin 100 bin dolar ile ödüllendirileceğini söylüyor.

.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bu araştırma yarışması, Azure Sphere OS’a odaklanıyor. Bulut bölümü de dahil olmak üzere araştırma girişimi kapsamı dışında bulunan güvenlik açıkları, genel Azure Ödül Programı ödülleri için uygun olabilir. Fiziksel saldırı araştırma yarışması ve Azure Ödül Programı kapsamının dışındadır” ifadelerini kullandı.

.

sphere

.

Microsoft, yazılımlarının güvenliğini artırmak için ödüllü yarışmalar düzenlemeye önem veriyor. Şirket daha önce Windows işletim sistemi, Microsoft Edge tarayıcısı ve Microsoft Office de dahil olmak üzere birçok önemli ürün için benzer programlar başlattı. Yeni araştırma programına katılmak isteyenler, başvurularını buradaki formu doldurarak yapabilirler.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Instagram’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: