«
BITFINEX VE TETHER

Dünya Ripple davasını konuşurken Bitfinex ve Tether konusunda da yeni gelişmeler oldu. New York Başsavcılığı, Bitfinex ve Tether soruşturması ile ilgili verdiği kararı bildirdi.

.

Bitfinex ve Tether 18.5 Milyon Dolar Ceza Aldı!

.

Bitfinex ve Tether Soruşturması Sonuçlandı

.

Bir yandan Elon Musk kripto para piyasasını harekete geçirmeye çalışırken bir yandan da Tether ve Ripple başta olmak üzere bazı kripto para birimlerinin yargılanma süreçleri devam etmekte.

.

Şubat ayının başlarında yüzde 50 artış ile kendi rekorunu kıran Ripple, birçok yatırımcının ilgisini üzerine topladı. Dava süreci nedeniyle dalgalanma yaşayan Ripple ile ilgili ABD mahkemeleri tarafından henüz karar verilmedi.

.

Bitfinex ve Tether 18.5 Milyon Dolar Ceza Aldı!

.

Başsavcı Letitia James, ” Bitfinex ve Tether, planlarını devam ettirmek ve alt sınırlarını korumak için yasadışı bir şekilde büyük mali kayıpları örtbas etti. ” açıklamasını yaptı.

.

Dolara endeksli olan ve stabilecoin olarak tanımlanan Tether ise hileli işlemler gerçekleştirildiği gerekçesiyle New York Başsavcılığı radarına girdi. Bugün yapılan açıklama sonucunda hem Bitfinex hem de Tether 18.5 milyon dolar cezaya çarptırıldı.

.

Aldatmaya yönelik işlem yaptığı iddia edilen ve iFinex adlı kuruluşun alt şirketi olarak bilinen kripto para borsası Bitfinex, Tether tarafından uzlaşma yoluna giderek New York’taki faaliyetlerini durdurma kararı verildi. Diğer eyaletlerin ise bu konu ile ilgili çalışma yapıp yapmayacağı bilinmeyenler arasında.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *