BMW Yeni Direksiyon Patenti Aldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

BMW Yeni Direksiyon Patenti Aldı!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BMW Yeni Direksiyon Patenti Aldı!

Dünyanın En İyi Otomobil Şirketlerinden Birisi Olarak Bilinen BMW, Yeni Direksiyon Patenti İle Bir Şaşkınlık Yaratmayı Başardı!

BMW

Gelen son haberlere bakılırsa BMW yeni direksiyon patenti alıyor ve bu paten daha önce gördüğünüz hiçbir direksiyona benzemiyor. Yapay zeka ile kendi araçlarını birleştirmek isteyen şirket, aynı zamanda donanım konusunda da büyük bir başarı yakalamak için çabalıyor. Bu nedenle 4. seviye otonom araçlar ile 5. seviye otonom araçlarda kullanılabilecek bir direksiyon tasarımı düzenledi.

BMW

BMW Otonom Araç Konusunda Çok Ciddi!

Yapılan çalışmalar sonucunda, BMW şirketinin adeta çift başlı bir ‘joystick’ koluna benzeyen tasarım ortaya koyduğu görülüyor. Normal şartlarda şirketin direksiyonları bildiğiniz standart direksiyon simidine benziyordu.

BMW

Tesla şirketi bile ürettiği otonom araçlar için böyle ilginç direksiyon tasarımları ortaya koymadı. Standart araç tasarımını kullanan şirketlere inat BMW, özellikle 4. seviye otonom araçlarda böyle bir tasarım tercih etti. Bu tasarımda direksiyonun hemen yan taraflarında manuel sürüş sırasında vites, far ve silecek gibi ekipmanları kontrol edebilecek bölümlerin olduğu görülüyor.

BMW

Otonom araçlar konusunda henüz çok ciddi bir gelişme ortaya koyulmasa bile yine de BMW şirketi en azından direksiyon patentiyle işini garantiye almaya çalıştı. Böylece birçok kullanıcının büyük bir keyifle araç deneyimi yaşamasını istiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: