«
iphonewater23-1280x720

Kanada haberleri (CTV News), bu hafta aşırı iPhone hayatta kalmasının epik bir hikayesini bildirdi. Saskatchewan’daki Waskesui Gölü’nde Buz Balıkçılığı Angie Carriere, iPhone 11 Pro’yu balık tutma deliğine düşürdü. Yaklaşık on yıl önce, dünyadaki en yeni model akıllı telefonlar bile ani bir kayıp sebebi olurdu. 2021’de burada umut için daha çok yer var.

İPhone 11 Pro, suya ve toza dayanıklılık konusunda IP68 sertifikasına sahiptir. IP68 sertifikası, iPhone 11 Pro’nun su yüzeyinin 2 metreye kadar altında yaklaşık 30 dakikaya kadar dayanmasının garanti edildiği anlamına gelir.

Bu, telefonun 2 metreden daha az veya 30 dakikadan daha uzun süre su girişine hemen başlayacağı anlamına gelmez. Bu, bu seviyelerde güvende olduğunuz anlamına gelir – iPhone 11 Pro’nun içerdiği fiziksel yapı ve malzemeler göz önüne alındığında, güvenlik sınırları dahilindedirler.

CTV News raporu, iPhone 11 Pro’nun 2021’in başlarında bir gölün dibinde donmuş yüzeyinin altında bir ay geçirdiğini öne sürüyor. Tekne trafiğinin göreceli olmaması ve bu süre zarfında suyun aşırı durgunluğu göz önüne alındığında, cihazın hayatta kalması tamamen. mümkün – ve oldukça muhtemel.

Aynı telefonla 3 metre aşağıya dalarsanız ve birkaç dakika bile olsa hızla ileri geri hareket ettirirseniz, potansiyel olarak telefonun düzgün çalışma yeteneğini mahvedebilirsiniz. Her şey, su altı hareketi sırasında cihaz için koşulların ne kadar ideal olduğuyla ilgili. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *