«
indir (27)

ByteDance , popüler video paylaşım app ana şirketi TikTok geçmişte bildirilmiştir bir ya da işletmelerin bazı kamu gitmek için planlama olmak. Şirket, Xiaomi yöneticisi Shou Zi Chew’in Finans Direktörü (CFO) olarak yeni oluşturulan bir role atanmasıyla ilgili söylentileri az önce besledi.

Şirketin, TikTok’un Çin versiyonu olan sadece Douyin ile halka açılıp açılmayacağı konusunda kararsız olduğu veya haber toplayıcı Jinri Toutiao ve Douyin gibi diğer Çin şirketlerini gruplandırıp tek bir varlık olarak listelemesi gerektiği konusunda kararsız olduğu bildirildi . Hong Kong veya Şangay Menkul Kıymetler Borsası. Şirket, Çin dışında, Avrupa veya ABD’deki TikTok gibi Çin dışı işletmeleriyle de halka açılmak istiyor.

Yeni CFO pozisyonu, şirketin genel müdürü Zhang Yiming’in yanı sıra küresel operasyonları için yaratacağı ilk yönetici düzeyinde yönetim pozisyonudur.

Xiaomi, Çarşamba günü daha önce bir Hong Kong Borsası dosyasında Chew’in istifa ettiğini açıkladı. Yönetici daha sonra kişisel sosyal medya hesabında, yeni işin Singapur’a taşınacağını göreceğini açıkladı.

ByteDance, Xiaomi'nin eski CFO'su Shou Zi Chew'i CFO'su olmak için kaçırdı

Shou Zi Chew , Xiaomi’ye 2015 yılında Finans Direktörü olarak katıldı ve Temmuz 2018’de şirketin Hong Kong Borsası’nda dönüm noktası niteliğindeki borsa lansmanını denetledi. İcra Direktörü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etti. Chew, daha önce Goldman Sachs’ta da çalışıyordu.

TikTok, eski başkan Donald Trump’ın görev süresi boyunca ABD’de ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle sürekli olarak inceleme altındaydı. TikTok, insanları Tulsa, Oklahoma’da bir Trump mitingini boykot etmek için başarıyla kullanıldıktan sonra, aslında Trump ile başını belaya soktu. TikTok Teens grubu, insanları ücretsiz etkinlik için çevrimiçi kayıt olmaya ve gelmemeye teşvik etmişti ve bu, o zamanki ABD başkanının utançları için büyük bir başarıydı.

Bundan sonra, Trump’ın yönetimi, şirketin bir ABD şirketine satılması ya da tamamen yasaklanmasıyla karşı karşıya kalması için birkaç adım attı. ByteDance daha sonra planlanan yasağı durduran bir mahkeme kararı aldı . Yeni Biden yönetimi, Amerika Birleşik Devletleri’nde TikTok’un tamamen yasaklanmasının önünü açacak olan davayı durdurdu.4

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *