Teknoloji Haberleri

Canon şimdi kameralarını web kamerası olarak kullanmanıza izin veriyor

Zoom'unuzun kalitesi herkesi uçuracak

Kendi Zoom çerçevenizin on katının video kalitesini artırmak mı istiyorsunuz? Yeni bir Canon aynasız, DSLR veya PowerShot kameranız varsa, şimdi bir web kamerası olarak kullanabilir ve video görüşmenizdeki herkesi utanç verici hale getirebilirsiniz. DPReview tarafından belirtildiği gibi , şirket Windows 10 için aşağıdaki desteklenen kameralardan herhangi birini USB üzerinden takmanıza ve bilgisayarınızın web kamerası olarak hizmet etmesine izin veren bir “EOS Webcam Utility” beta sürümü yayınladı . Zoom, Microsoft Teams, BlueJeans veya başka bir hizmet kullansanız da bu, büyük video konferans seçeneklerinin çoğunda iyi çalışmalıdır.

 

Canon, “Canon yazılım geliştiricileri tarafından geliştirilen bu beta sürüm yazılımı, tüketicilerin pazardaki popüler video konferans uygulamalarını kullanırken video görünümlerini iyileştirmelerine yardımcı olur, netlik ve yüksek görüntü kalitesi sunar” diye yazdı Canon.

Canon tarafından yapılmayan oldukça yüksek kaliteli bir dijital kameranız varsa, bu, bir HDMI yakalama kartı veya çubukla kendi başınıza çekebileceğiniz bir şey olabilir – kameranızın temiz HDMI video çıkışına izin verdiği varsayılarak. Benim eski arkadaşım Evan Rodgers Input geçenlerde bir atış olduğunu vermiştir. Ve şaşırtıcı olmasa da, yerleşik bir web kamerasının mum tutamayacağı premium cam kullandığınızda Zoom pencereniz diğer herkese kıyasla ne kadar daha sinematik görünecek.

Canon’un çözümü, tek bir USB kablosunun ötesinde ekstra cihaz veya aksesuar ihtiyacını ortadan kaldırır, bu nedenle listelenen kameralardan birine sahipseniz, bu kesinlikle denemeye değer. Üzgünüm, Mac kullanıcıları; Apple’ın yazılımı için henüz EOS Web Kamerası Yardımcı Programı yok, ancak yine de daha geniş kamera seçeneklerine sahip bir yakalama kartı kullanma seçeneğiniz var.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: