Chrome Ödeme Yöntemleri İçin Önemli Yenilik Sonunda Getiriliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Chrome Ödeme Yöntemleri İçin Önemli Yenilik Sonunda Getiriliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

chrome

En çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Chrome, ödeme yöntemleri konusunda kullanıcıların işine yarayacak yeni bir özelliğe sahip oldu. Bu özellik sayesinde alışveriş kısmında Chrome, kart bilgileri için otomatik doldurma yöntemini kullanıyor.

.

Kart bilgilerinin otomatik olarak doldurması beraberinde güvenlik sorularını da hemen akıllara getiriyor. Google, kullanıcılara ait kart bilgilerinin güvenliği için önemli bir yeniliği hayata geçiriyor. Bu yöntem şuanda  mobil cihazlara odaklanmış durumda.

.

Chrome Ödeme Yöntemleri Daha Güvenli Hale Getirilecek!

.

Online olarak sık alışveriş yapan kullanıcılar, kart bilgilerini kaydedilerek hızlı işlem yapılabilmesini sağlayabiliyor. Bunun sayesinde kullanıcının, her sipariş adımında kart bilgilerinin tekrardan girmesine gerek kalmıyor. Ancak bu durum bazı kullanıcılar tarafından hiç güvenilir bulunmuyor. Çünkü başka kişilerin eline geçen cihazlarda, kolaylıkla bu özelliğin kullanılıp alışveriş yapılabileceği düşünülüyor.

.

Chrome Ödeme Yöntemleri İçin Önemli Yenilik Sonunda Getiriliyor!

.

Bunun önüne geçmek isteyen Chrome, ödeme yöntemleri için bir ayar getirdi. Bu ayarla birlikte alışverişler için otomatik doldurulan kart bilgileri, telefon kilidiyle devreye girecek. Böylelikle kart bilgilerinin doldurulması için yüz tanıma, parmak izi ve telefon şifresinin girilmesi gerekecek. Kart bilgileri güvenlik aşamasını geçtikten sonra ilgili yerlere otomatik olarak girilecek.

.

Daha önceden kart bilgileri otomatik olarak giriliyor ve sadece üç haneli olan CVC numarasının girilmesi gerekiyordu. Yeni özelliğe dair ayar ise tarayıcı üzerinde Ayarlar > Ödeme Yöntemleri > Ekran Kilidi sekmesinde yer alacak.

.

chrome

.

Özellik henüz geliştirme aşamasında. Ancak yakın zamanda kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Chrome kart bilgileri için güvenlik özelliğinin Android, Linux, macOS ve ChromeOS cihazlarda kullanılması bekleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: