Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Coca-Cola’nın yeni teknolojisiyle gelen dijitalleşme

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Coca-Cola

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemini resmen başlatıyor. Bildiğiniz gibi corona virüsü salgını pek çok şirketin değişiminde etkili oldu. Farklı adımlar atan şirketler inovasyon noktasında atacakları adımları da geriye çekiyor. İşte o şirketlerden birisi olan Coca-Cola Freestyle adını verdiği yeni kampanyasıyla dikkat çekiyor.

.

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor!

.

Salgın süreci gerçekten de insanların alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Coca-Cola da söz konusu ‘’olağanüstü’’ hal için müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden okutacağı QR kod sayesinde içeceğini seçip, bu içeceği otomattan alabileceği Freestyle teknolojisini duyurdu.

.

Coca-Cola

.

Salgın sürecinde insanların toplumdan ve ev dışındaki varlıklardan uzak durduğu ve özellikle otomatları kullanmadığı süreçte, şirket, otomatları daha hijyenik ve kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyor. Dijitalleşme yönünde önemli bir adım atan Coca-Cola, bu yaz sonuna kadar ABD’nin farklı popüler noktalarında Freestyle sistemini deneyecek. Eğer sistem beğenilirse dünyadaki diğer otomatlara doğru etki alanı genişleyecek.Böylece Türkiye’de de bu yazılımı kullanabileceğiz.

.

Bu sistem ise oldukça basit bir düzeneğe sahip. İçecek otomatına geldiğinizde, ilgili mobil uygulamayı açıp, otomattaki QR kodu okutuyorsunuz. Buradan satın almak istediğiniz içeceği seçiyorsunuz ve temas etmeden ürünü alabiliyorsunuz.Böylece paraya ve otomatın tuşlarına temas etmemiş oluyorsunuz.

.

Temassız ödeme ve satın alma noktasında önemli bir adım atan şirket, başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile işlem yapmasına örnek olabilir gibi duruyor.

.Coca-Cola

.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Yazılım bu yaz sonunda 10 binden fazla Coca-Cola Freestyle dağıtıcısına aktarılacak ve tüm Freestyle dağıtıcıları yıl sonundan önce temassız uyumlu olacak.”Siz bu iddialı girişim hakkında ne düşünüyorsunuz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: