Teknoloji Haberleri

90 Yaşındaki Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu Rekorlar Kitabında

Video oyunları, birçok kişi için farklı anlamlar ifade edebiliyor. Bazı insanlar sadece vakit geçirmek için oyun oynarken, bazı insanlar da oyunların altında yatan hikaye için oynuyor. Rekabetçi oyunlardan tutun da, açık dünya oyunlarına kadar birçok oyun türü mevcut. Ancak genel kanı, bu oyunları daha çok gençlerin oynadığına dair. Dünyanın en yaşlı oyuncusu Hamako Mori ise bu kanıyı değiştirmek istiyor.

.

Dünyanın en yaşlı oyuncusu

.

Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu Hamako Mori tam 90 yaşında

.

Japonya’da yaşayan Hamako Mori, tam 90 yaşında. 39 yıldır bilgisayarda ve konsolda oyun oynadığını belirten Mori, en yaşlı oyuncu olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi. Mori’nin birde YouTube kanalı mevcut. 2015 yılın kurduğu Gamer Grandma isimli kanal, şimdilerde 250 bin aboneye sahip. Japonya’da oldukça popüler olan kanal, aktif olarak devam ediyor.

.

39 yıldır aralıksız video oyunu oynadığını belirten Hamako Mori, YouTube kanalında oyun oynamanın yanı sıra ürünlerin kutu açılışlarını ve incelemelerini de yapıyor. Mori’nin favori oyunu ise, neredeyse tüm oyuncular tarafından bilinen Grand Theft Auto serisi.  Konuyla ilgili Mori, “Bu kadar uzun yaşadıktan sonra oyun oynamanın doğru seçim olduğunu daha iyi anlıyorum. Hayatımdan gerçekten zevk alıyorum” açıklamasında bulundu.

.

Dünyanın en yaşlı oyuncusu

.

Dünyanın en yaşlı oyuncusu Hamako Mori, şimdilerde Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Oyun oynama tutkusu ile ilgili açıklama yapan Mori, “Çok eğlenceli gözüküyordu. Sadece çocuklar oyun oynasaydı adil olmazdı diye düşündüm” ifadelerini kullandı. Mori ayrıca, gençlerin yanında yaşlıların da çeşitli platformda oyun oynayabileceğini belirtti.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: