«
10

Eğlence sektörü gerçekten de dünyanın en kârlı sektörleri arasında yer alıyor. Peki bu sektörün en çok kazananı sizce hangisi? Newzoo’nun yayımladığı verilere göre, insanlar 145 milyar dolardan fazla harcama yapıyor. Dünyanın en çok harcama yapılan sektörü ise oyunlar oluyor. Mobil oyunlar yüzde 45 ile birinci iken, konsol yüzde 32 ile ikinci PC oyunlarıysa yüzde 23 ile üçüncü oluyor.

.

Dünyanın en çok harcama yapılan sektörü oyun oluyor.

.

Oyun sektörü bu yıl hiç olmadığı kadar canlıydı. Karantina sebebiyle eve kapanan milyonlarca insan eğlenceyi oyunlarda buldu. Haliyle talep bu kadar fazla olduğu için hem çok fazla yeni oyun sektöre kazandırıldı hem de mevcut oyunlar daha da popüler hale geldi.

.

Teknoloji devleri de oyun sektörüne önemli yatırımlar yapıyor. Apple, Arcade ile AmazonTwitch platformunu satın alarak ve kendisinin ürettiği yeni oyunlarla sektöre katkı sağlarken, Microsoft da yakın zaman önce ZeniMax Media‘yı satın alarak dikkat çekiyor. Microsoft, ZeniMax Media‘yı 7 buçuk milyar dolara satın alarak, bu haftanın en önemli haberine imza atmıştı. Bilmeyenler için Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax Media’nın DOOM ve Fallout gibi popüler oyunları bulunuyor.

Microsoft

İnsan nüfusunun büyük bir çoğunluğu oyunlara ilgili. Farklı yaş gruplarının farklı türdeki oyunları sevdiği göz önüne alınırsa, milyarlarca dolar harcama yapılmasının anlamı daha büyük oluyor.

.

Eğlence sektörünün önemli bir kısmını elinde tutan oyunlar, özellikle karantina sürecinde önemli derecede popüler hale geldi. İlerleyen yıllarda gelişen teknoloji ile daha da fazla kişiye ulaşma potansiyeli bulunan oyunların şu anda bile liderliği elinde bulundurduğu hesaba katılırsa, ilerleyen yıllarda daha fazla kâr getireceğini söylemek mümkün.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *