«
ELON MUSK

Dünyanın etrafında kurulan uydu ağıyla dünyanın her yerine internet bağlantısı sunan Starlink için Elon Musk, internet hızı ile ilgili paylaşımda bulundu. Bir Starlink kullanıcısının kurulum ve ilk kullanım aşamalarını paylaştığı Tweet serisini yanıtlayan Elon Musk, kullanımda olan hızın artacağını kaydetti.

.

SpaceX ve Tesla CEO’su olan Elon Musk, sosyal medya üzerinden projeler hakkında paylaşımlarına devam ediyor. Birçok kez projeler hakkında bilgiler paylaşılan Tweet’lere cevap yazan ve tekrar paylaşım yapan Elon Musk, Starlink’in hızının 2 katına çıkacağı müjdesini vermiş oldu.

.

Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi!

.

Starlink İnternet Hızı 2 Kat Daha Artacak

.

Twitter’da bir kullanıcı Starlink ekipmanını teslim alarak kurulum aşamalarını gösterdiği bir Tweet serisi paylaştı. Bu serinin sonunda da sistemin kurulduğu ve hız testi yapıldığı görüldü. Anthony lemole isimli kullanıcı, ABD Chicago’da kurduğu Starlink sistemiyle önce 77 Mbps sonra 130 Mbps indirme (download) hızı aldı.

.

Elon Musk’tan Starlink İnternet Hızı Paylaşımı Geldi!

.

Sonrasında bir test daha yapan kullanıcı, 110.34 Mbps indirme (download), 13.91 Mbps (upload) ve 30 ping değeri aldı. Bu paylaşıma yorum yapan Elon Musk da Starlink internet hızı için “Bu yıl içinde hız 300 Mbps hızına kadar ikiye katlanacak. Ping değeri de 20 ms’e kadar düşecek.” açıklamasında bulundu. Böylelikle 2021 yılının sonuna kadar Starlink aracılığıyla 300 Mbps (37.5 MB/s) hız elde edileceği kaydedildi.

.

.

Bir başka kullanıcının “Aktif kapsama haritası?” sorusuna cevap veren Elon Musk şunları söyledi;

“Bu yıl sonuna kadar Dünyanın büyük bir kısmı. Gelecek yıla kadar kapsama alanını yoğunlaştırmak için çalışma olacak. Dikkat etmek gerekir ki kentsel alanlarda cep telefonu kullanımının avantajı vardır. Uydular, düşük ya da orta nüfus yoğunluklu alanlar için en iyisidir.”

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *