«
indir (1)

Ericsson, Güney Koreli devi çeşitli lisanslama patent anlaşmaları için sözleşme taahhütlerine uymamakla suçlayarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Samsung aleyhine dava açtı . Samsung’un adil, makul ve ayrımcı olmayan (FRAND) hüküm ve koşullara uymadığını iddia ediyor.

Şirket, FRAND taahhüdüne uyduğuna ve Samsung’un uymadığına dair bir beyan almaya çalışıyor. Ericsson, Samsung’un FRAND taahhüdünün Samsung ile Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü arasında bir sözleşme olduğunu ve bu taahhüdü üçüncü şahıs lehtar olarak uygulama hakkına sahip olduğunu iddia ediyor.

Ericsson, Amerika Birleşik Devletleri'nde Samsung'a Patent Ücretleri Nedeniyle Dava Açtı

Farkında olmayanlar için, en yaygın birkaç teknolojik standart, Wi-Fi ve Bluetooth dahil olmak üzere şirketlerin sahip olduğu patentlerle korunmaktadır . Bu tür teknolojiler gerekli olduğundan, patent sahipleri FRAND şartlarında lisans vermekle yükümlüdür.

Bu durumda, FRAND taahhüdü, her iki şirketin 2G, 3G, 4G ve 5G hücresel standartlarıyla ilgili patentlerini kapsayan çeşitli küresel çapraz lisanslarla ilgilidir . Bu standartlar akıllı telefonlarda, diğer mobil cihazlarda ve hücresel altyapıda kullanılmaktadır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *