«
samsung-logo-240114

Samsung, Galaxy hayranlarına istedikleri akıllı telefonu vermek için Fan Edition’ın kısaltması olan Galaxy S20 FE’yi yarattığını söyledi. Bu hayranlar, amiral gemisine yakın özellikler, iyi bir kamera ve erişilebilir bir fiyat etiketi istediler. Samsung, bir dereceye kadar bunları, Galaxy S20 temel modelinin sahiplerinin hayal kırıklığına uğratacak şekilde sunmayı başardı. Bununla birlikte, gerçekten her şeye sahip olamazsınız ve Galaxy S20 FE’nin DxOMark’taki performansı, en azından kameralar söz konusu olduğunda, bu fiyattan vazgeçmeniz gerekenleri ortaya koyuyor.

Galaxy S20 FE ve temel Galaxy S20’nin o kadar çok ortak noktası var ki neredeyse ikiz olarak kabul edilebilirler. Elbette, daha düşük piksel çözünürlüğü gibi farklılıklar var, ancak geri kalan teknik özellikler ve performans açısından neredeyse boyuna. Kullanılan kameralarda büyük farklılıklar gösterirler ancak DxOMark’ın kıyaslamaları, Galaxy S20 yerine bu telefona bakanlara biraz umut veriyor.

Galaxy S20 FE DxOMark sıralaması şaşırtıcı olmayan bir şekilde orta düzeydedir

Genel performans açısından Galaxy S20 FE, doku ve renk açısından yüksek puanlarla oldukça rekabetçi olduğu belirtildi, ikincisinin Galaxy Note 20 ile karşılaştırılabildiği bile belirtildi. İç mekanlarda bile parlıyor ve sadece ışıklar gittiğinde ortaya çıkıyor. karanlık, telefonun 12MP ana sensörünün zayıflamaya başlaması. Telefon aynı zamanda video kaydında da başarılı oluyor ancak site bunu yalnızca yeterli aydınlatma altında yapmanızı tavsiye ediyor.

Galaxy S20 FE, yalnızca kısa mesafeler için iyi olan daha düşük çözünürlüklü 8MP telefoto gibi sahip olmadığı donanım tarafından şaşırtıcı bir şekilde geride tutuluyor. Merakla, DxOMark, kullanıcıların ekranda bir önizlemede görecekleri ile kameralar tarafından çekilen gerçek görüntü arasında bir tutarsızlık olduğunu bildiriyor. Neyse ki, ikincisi daha iyi çıkıyor.

Sonuç olarak, Galaxy S20 FE’nin ortalama 115 puanı , sitenin en iyi 20 telefonunun çok altına düşüyor ve burada eski yüksek kaliteli akıllı telefonlar ve daha yeni orta sınıf cihazlarla başa çıkıyor. Bununla birlikte, şaşırtıcı bir şekilde Galaxy Note 20’den çok uzaklaşmıyor ve Samsung hayranlarına, bu kameralardan fazla bir şey beklemedikleri sürece daha uygun fiyatlı bir seçenek sunabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *