Mobil

Google Mesajlar’a Facebook Benzeri Özellik Getiriliyor

Android Mesajlar özellikleri bakımından kullanıcıların kolaylığını düşünmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda iMessage gibi özellik kazanarak, internet üzerinden mesajlaşmayı aktif hale getiren uygulama, yeni özelliğinde Facebook’u örnek alacak.

.

SMS artık çok fazla kullanılmasa da Google, bu uygulama için geliştirmelerine devam ediyor. Yeni gelen özellik ise uzun zamandır Facebook Messenger’da bulunuyordu. Bu özellik sayesinde hem mesajlaşma hem de farklı bir uygulama kullanımı mümkün kılınabiliyor.

.

google mesajlar

.

Google Mesajlar Özellikleri Geliştiriliyor

.

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Betası bazı cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bu sürümün kullanıma alınmasıyla birlikte bazı yeni özellikler de kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte, Google Mesajların, Facebook Messenger’da da olduğu gibi baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde aynı anda başka uygulamalar üzerinde çalışmak ve mesajlaşmak mümkün olabilecek.

.

google mesajlar

.

Farklı bir uygulama kullanımı ya da ana ekranda olunduğu sırada, mesaj gelirse ekranda bir baloncuk belirecek. Bu baloncukta mesaj atan kişinin fotoğrafı, eğer fotoğrafı yoksa baş harfi bulunacak. Bu baloncuğa dokunulduğunda ise yeni Google Mesajlar özellikleri kendisini gösterecek. Buradan mesajlaşmalar, arama ve görüntülü arama seçenekleri kullanıcının karşısına çıkacak.

.

Bu özellik haberi, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Dileyen kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak da bu özelliği denemeye başlayabilir. Özelliğin ilerleyen günlerde beta sürümüne dahil edileceği de açıklandı.

.

Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Beta sürümde uygulamanın tam anlamıyla kararlı çalışmayacağını ve sorumluluğun sizde olduğunu belirtmekte yarar var.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: