«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Google Phone App kullanıcıları yakında Anonim aramaları otomatik olarak kaydedebilecek

Google Phone App kullanıcıları yakında Anonim aramaları otomatik olarak kaydedebilecek

indir (45)

Google Telefon Uygulaması bir süredir Play Store’da yer alsa da , Çağrı Kaydı özelliği için yalnızca belirli cihazlar destekleniyor. Bu OEM’ler listesi Xiaomi , Nokia ve tabii ki Google’ın kendi Pixel cihazlarını içerir. Şimdi, bir XDA’nın bulgusu, Google’ın anonim aramaları otomatik olarak kaydetmenize izin vermek için çalıştığını ortaya koyuyor.

Göre raporda , APK söküm eklenen yeni dizeleri çok şey söylerler Google Phone App ‘ın Versiyon 59 (V.59). Bu kod dizeleri, “Her zaman kaydet”, “non_contact_toggle_key”, “kişilerinizde olmayan numaralar” vb.

<string name="non_contact_always_record_dialog_message">"You or the other person in your call might be somewhere that requires everyone to consent to being recorded. Everyone will be notified ahead of time that the call is being recorded. It's up to you to follow laws about recording conversations. Recordings are stored only on your phone."</string>
<string name="non_contact_always_record_dialog_title">Always record calls with numbers not in your contacts?</string>
<string name="non_contact_always_record_negative_button_label">Cancel</string>
<string name="non_contact_always_record_positive_button_label">Always record</string>
<string name="non_contact_toggle_key">non_contact_toggle_key</string>
<string name="non_contact_toggle_label">Numbers not in your contacts</string>

Google Phone App, kayıt özelliğini geçen yıl tanıttı. Her zaman olduğu gibi, başlangıçta Google Pixel kullanıcılarıyla sınırlıydı. Daha sonra Google, Eylül ayında pek çok Xiaomi cihazı ve Mayıs 2020’de Nokia akıllı telefonlar da dahil olmak üzere belirli bölgelere getirdi. Bunlardan bahsederken, Xiaomi cihazlarının Global varyantları zaten Google Phone Uygulaması ile birlikte geliyor .

Geri döndüğümüzde, belirli kod dizisinin ilk dizisi aşağıdaki gibi bir sorumluluk reddi mesajı gösterir: ” Siz veya aramanızdaki diğer kişi, herkesin kaydedilmesine izin vermesini gerektiren bir yerde olabilirsiniz. Aramanın kaydedildiği herkese önceden bildirilecektir. Sohbetleri kaydetmeyle ilgili yasalara uymak size kalmıştır. Kayıtlar yalnızca telefonunuzda saklanır. “

Bu mesajdan sonra, özelliği açıp kapatmama konusunda bir onay penceresi açılır. İki seçenek olacaktır – “Her zaman kaydet” ve “İptal”. Yukarıda bahsedildiği gibi geçiş tuşu, Uygulamada bunun için ayrı bir ayar görebileceğimizi gösterir.

Bununla birlikte, bu geliştirme aşamasında olan bir özellik ve son sürüme ulaşabilir / ulaşamayabilir. Bu nedenle, bunu bir tutam tuzla alın.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *