Mobil

Google spam aramalar için önemli bir adım atıyor

Günümüzde telefon kullanıcılarının büyük şikayeti olan spam aramalarGoogle tarafından da aktif olarak çalışma altına alınmış durumda. Firma, yapacağı yeni özellik sayesinde firmaların numaralarını doğrulayacak.

.

Doğrulama sistemiyle birlikte, arama sırasında, telefon kullanıcıları neden arandığını öğrenebilecek. Bu özellik sayesinde bilinmeyen ve sahte aramaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Bazen, farklı numaralar kullanıcıları arayıp, büyük firmaları taklit edebiliyor.

.

 google spam aramalar

.

Google Spam Aramalar İçin Sonunda Savaş Başlattı!

.

Android kullanıcılarını, sahte aramalardan uzak tutmak için savaş başlatan Google, yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Sistemle birlikte firmalar, kullanıcılara ulaştığı numaraları doğrulayacak. Böylelikle telefon çaldığında aranan firma hakkında güvenilir bilgi sağlanacak. Konuşma esnasında da aranan kişilerin gizliliği ve güvenliği böylelikle sağlanmış olacak.

.

Bununla birlikte Google, spam aramalar için başka bir yeniliği de getirdi. Bu özellik sayesinde firmalar, kullanıcıları neden aradığını belirtecek. Böylelikle gelen arama cevaplanmadan, kullanıcı hangi firma tarafından ne sebeple arandığını öğrenmiş olacak.

.

.

“Doğrulanmış Aramalar” olarak isimlendirilen özellik, firmaların doğrulama yapmasıyla da daha kolay ulaşılabilir olacak. Bu özellik Google Phone uygulamasıyla kullanılacak. Şu anda sadece Pixel modellerinde çalışan uygulamanın, diğer Android modelleri için de yaygınlaşması bekleniyor.

.

Halihazırda spam olabilecek aramalar için Android modellerinde uyarı bulunuyor. Arama sonrasında da numaranın spam olduğu bildiriliyor ve engellenebiliyor. Ayrıca bazı firmaların numaraları da Google Haritalar üzerinden eşleşerek gösterilebiliyor. Böylelikle aranan numaraya olan güven artmış oluyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: