Grup, 6 $ Değerinde Telefonları Yeniden Markalayarak 7.000 Sahte Huawei Cihazı Sattı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Grup, 6 $ Değerinde Telefonları Yeniden Markalayarak 7.000 Sahte Huawei Cihazı Sattı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Grup, 6 $ Değerinde Telefonları Yeniden Markalayarak 7.000 Sahte Huawei Cihazı Sattı

Huawei , özellikle yerel pazarı yönettiği kendi ülkesi Çin’de, dünyanın en büyük ve en popüler akıllı telefon markalarından birisi olarak bilinir. Bununla birlikte, popülerliği, bir grubun yakın zamanda Huawei cihazları olarak yeniden markalanan 7.000’den fazla akıllı telefon sattığı için şirketin başarısından para kazanmasına sebeb oldu.

Bir MyDrivers raporuna göre Huawei akıllı telefonlar, yurtdışında karşılaştıkları çeşitli sorunlara rağmen Çin’de daha popüler hale geldi. Bu sebeble, bir grup, başka bir Çinli akıllı telefon üreticisinden yapılmış çok sayıda akıllı telefonu satmak için şirketin markasını taklit etti. Yakın tarihli bir baskın, bir grubun daha düşük ve daha uygun fiyatlı bir cihaz kullanılarak inşa edilen sahte Huawei cihazları üretip sattığını ortaya çıkardı.

Raporlar, sahte üretim ve dolandırıcılıkla suçlanan üç şüpheli buldu. Yetkililer operasyon üssünü keşfettiler ve  kabaca 300.000 ABD Doları değerindeki varlıkları dondurdular. Jiangxi Eyaletinden polisler, sahte ürünlerin şüpheli üretimi ve satışıyla ilgili olarak Ağustos 2020’de bir ipucu aldı ve Eylül 2020’de tutuklamalar nihayet yapıldı.

Şu anda, polis 1.300’den fazla sahte Huawei akıllı telefonuna ve özel ROM’u yalnızca  6 ABD Doları olan daha ucuz cihaza yüklemek için kullanılan dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve daha fazlası gibi bir dizi başka cihaza el koydu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: