Huawei, ABD Yaptırımlarının Akıllı Telefon Operasyonlarını Engellemesinin Ardından Bulut Hizmetlerine Dönüyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei, ABD Yaptırımlarının Akıllı Telefon Operasyonlarını Engellemesinin Ardından Bulut Hizmetlerine Dönüyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei, ABD Yaptırımlarının Akıllı Telefon Operasyonlarını Engellemesinin Ardından Bulut Hizmetlerine Dönüyor

As Huawei Technologies ABD yaptırımlarının etkileri altında mücadele , şirketin kurucusu Ren Zhengfei akıllı telefon üreticisi artık akıllı telefon ve 5G operasyonları üzerinde, onun odak noktası olarak bulut hizmetleri doğru aradığını söyledi.

Bir SCMP raporuna göre , Çin teknoloji devinin üst düzey yöneticisi, duyuruyu Kasım 2020’de bir iç konuşmada yapmıştı. Kurucu, şirketin bulut hizmetlerinde gücünü artırması gerektiğini ve markanın da bunu yapması gerektiğini söylemişti. sahada bir “atılım”. Yetkili, ” Alibaba ve Amazon ile aynı yolu izlememiz imkansız … ABD borsasında sınırsız paraya erişimleri var” dedi.

“Kurumsal işimizin savaş alanını küçültmesi gerekiyor … Stratejimiz çok genişse, savaş gücümüzü kaybedeceğiz.” Amazon gibi şirketler, çeşitli diğer işletmeler arasında e-ticaret, video akışı ve hatta bulut bilişimi kapsayan işletmelere sahip teknoloji holdingleridir. Bu firmaların aksine, Huawei çoğunlukla telekom ekipman hizmetlerine ve popüler akıllı telefon işine odaklandı.

Ren’e göre şirket , her ikisi de küresel bulut hizmetleri alanında önemli isimler olan Amazon ve Microsoft gibi şirketlerden öğrenmelidir . Bu markalar hizmet olarak altyapı (IaaS) ve hizmet olarak platform (PaaS) konularına odaklanıyor Farkında olmayanlar için, bu şirketlerin müşterileri ağ oluşturma ve veri depolama gibi bilgi işlem kaynaklarını kullanmak için bir ücret öder. Şu anda Huawei, Alibaba ve Tencent ile birlikte Çin’de zaten lider bir bulut hizmeti sağlayıcısıdır . Bununla birlikte, küresel pazardaki varlığı, şu anda kutu hizmetlerine yönelik talepte bir artış olmasına rağmen, hala azdır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: