«
5G

İsveç’teki düzenleyiciler, Çinli sağlayıcılar, Huawei ve ZTE’nin telekomünikasyon ekipmanlarının kullanımını yasakladı. Bu, hükümetin Kasım 2020’de yapılması planlanan 5G ağ oluşturma spektrumunu açık artırmasından hemen önce geldi.

Huawei Logosu MWC 2019

İsveç Posta ve Telekom Otoritesi (PTS), lisans koşullarının İsveç Silahlı Kuvvetleri ve İsveç Güvenlik Servisi tarafından yapılan değerlendirmeleri takip ettiğini belirtti. Bu, ABD hükümetinin ilk yasaklamasının ardından gelen, Çin şirketlerinin ağ altyapısını oluşturmadaki rolünü gözden geçiren Avrupa ülkelerinin bir başka örneğidir.

Bir Aljazeera raporuna göre, Çinli markalar son zamanlarda ulusal güvenlik ve casusluk ile ilgili çeşitli suçlamalarla karşı karşıya. Dahası, ABD hükümeti diğer ülkelere de, 2027 yılına kadar ülkenin altyapısındaki tüm Huawei ekipmanlarını değiştirmeyi planlayan Birleşik Krallık’ta olduğu gibi, yasağa uymaları için baskı yaptı.

Huawei

Maalesef Huawei ve ZTE bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ek olarak, PTS, açık artırmaya katılan şirketlerden Huawei ve ZTE’yi merkezi işlevlerde 1 Ocak 2025’e kadar çıkarmalarını istedi. Bu nedenle, daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Busra

    Ay ne kadar güzel fiyatlar düşmüş