Huawei Dev Kameralı Bir Telefon Patenti Aldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei Dev Kameralı Bir Telefon Patenti Aldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefon Patenti

Huawei kamera tarafında yaptığı başarılı atakların ardından yeni bir kamera patenti ile karşımıza çıkıyor. Telefonun üst kısımından çıkan ve açılır kapanır yapıda olan pop-up kameralara geçen yıldan alışkınız, ancak bilinenin aksine Huawei telefoto lensini bu yapıda karşımıza çıkartabilir. Zira konu hakkında aldığı patent kullanıcıda son derece merak uyandırıyor.

.

 Telefon Patenti

.

Huawei Kamera Patenti İle İnsanları Şaşırtıyor!

.

Akıllı telefonlarda kullanılan kamera tasarımları maalesef her geçen gün birbirine benziyor. En yeni teknolojiler ile donatılan akıllı telefonların yapay zeka destekli kameraları artık fotoğraf makinelerine taş çıkartacak düzeye gelmiş durumda. Hal böyle olunca akıllı telefonların kameralarından beklenti de oldukça yüksek bir hale gelmiş durumda.

.

Kamera performansı denildiğinde son birkaç yıldır Huawei çok önemli ataklar yaparak, en iyi kameralara sahip modelleri piyasaya sürmüştü. DxOMark’a göre değerlendirildiğinde Huawei başarılı bir performans sunuyor. Gelelim, Huawei’in aldığı yeni kamera patenti ile tasarım noktasında yaşatacağı farklılığa.

.

Telefon Patenti

.

Yeni ortaya çıkan Huawei kamera patenti ile birlikte de görüldüğü üzere arka tarafta konumlandırılan telefoto lensi, dev bir lense dönüşebilir ve açılır kapanır yapısıyla tasarımda dışa çıkık bir görünümün önüne geçilecek olabilir.

.

Bildiğiniz gibi iPhone 11 ailesinin arkada konumlandırılan kamera lensleri dışarıya fazla çıkık olduğu için düz bir yüzeye koyulduğunda, dengesiz durmasına neden oluyor. Elbette büyük bir sorun değil ancak yine de Huawei bu ve benzeri ”kamera çıkıntılarından” kurtulmak istiyor gibi görünüyor. Şirket, daha iyi bir yakınlaştırma performansı için objektifi telefonun içine saklayacak gibi duruyor.

.

Diğer patentlerin aksine, tasarım çok gerçekçi ve normal görünüyor bakalım Huawei böyle bir lens tasarımı ile karşımıza çıkacak mı?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: