«
samsung-galaxy-watch-active-2-akilli-saat-icin-uzucu-aciklama-3

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, ülkesinin ABD ile yaşadığı sorunlardan nasibini alıyor. Google’ın yazılımsal desteği konusunda daha fazla direnmek istemeyen üretici, Hongmeng OS kozunu akıllı saat pazarında oynayacak. Şirketin yeni aldığı patent, yeni akıllı saatinin tasarımını ve bazı detaylarını ortaya koyuyor.

.

Hongmeng OS akıllı saat patent raporunda görüldü.

Huawei hala Android işletim sistemini ve Google’ın uygulamalarını kullanarak piyasaya yeni ürünler çıkarıyor. Bir yandan ABD Hükümetinin baskıları sürerken, şirket olası durumlara karşı hazırlık içerisinde olmayı tercih ediyor. Hongmeng OS bugüne kadar fazla üründe karşımıza çıkmadı, yeni bir işletim sisteminin ilk çıkışının giyilebilir teknoloji pazarında olacak olması hızlı sonuç verebilecek bir strateji.

harmony os akıllı saat

Patent hakkındaki detaylar EUIPO ve WIPO sitesinde göründü. Yukarıda görmüş olduğunuz tasarım, yeni alınan patente ait. Huawei’in alışık olduğumuz dairesel ekrandan kare şeklindeki bir ekrana geçiş yapması akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Hongmeng OS akıllı saat ekranının esnek bir yapıya sahip olması, onun bir akıllı bilekliğe ait olma olasılığını düşürüyor olsa da esnek ekrana sahip bir Huawei akıllı bilekliğe de daha önce şahit olmuştuk.

.

Bu tasarımın bir akıllı bilekliğe mi, yoksa bir akıllı saate mi ait olduğunu tahmin etmek biraz zor. Diğer detaylara zamanla ulaşacağız diye umuyorum. Bakalım Google’ın Wear OS işletim sistemini temel almayacak olan bu akıllı saat bizlere nasıl yenilikler sunacak…

.Huawei’den Hongmeng OS Akıllı Saat Hamlesi!

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *